Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Irodai asszisztens milyen...

Irodai asszisztens milyen tantárgyakból áll, menyire érdemes ilyen szakot elvégezni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

èn nem végeztem el de már sajnálom hogy annak idején nem erre mentem.


idegenveztöt végeztem de semmit nem ért, hiába beszélek angolul és németül kiválóan.


magyarorszßagon is irodai aszisztensként dolgoztam, majd külföldre kerültem ahol egy magyar cég itteni irodájat vezettem, aztán a cég megszünése után egy itteni cég irodáara kerültem. tapasztalatom rengeteg van de sajnálom hogy nem ezt a szakot végeztem el.


szerintem itt olyan dolgokat megatnaítanak amit késöbb ha tényleg titkárnöként akarsz dolgozni akkor hasznosítani is tudsz.


habár ne várd hogy elvégzed és egyböl iroda vezetö leszel, örülj ha egy kisegítö titkárnö leszel, de ha tényleg ügyes vagy akkor tudod majd ezt a tudást hasznosítani.

2010. szept. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szia. hol találtál ilyen képzést? Beiratkoztál már rá?
2010. szept. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mondod, hogy ezt is tanítják már valahol kemény pénzért? :D Mit lehet ilyenen tanulni, hogy hogy vedd fel a telefont? Vagy kávéfőzést oktatnak? :DDDD
2010. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó te nagyon el vagy szálva.


Szerinted egy irodában üldögélnek a nök és max kávét föznek és telefonálnak?


Egy iroda mindegy mivel foglalkozika cég, akkor is biztos hogy an kimenö és bejövö számlázása, postázása, telefonhívásai ami napjában több száz is lehet.


èn egy kis irodában dolgoztam a személyügy 2 fö volt a minösítés és munkavédele 1 fö és mi voltunka központi irodában 4-en. maga cég 300 saját fizikai állománnyal és kb még 300 alválalkozásokban lévö dolgozóval dolgozott.


Mondhatni hogy a személyügyi dolgokon kívül mi 4 végeztük el a cég összes dolgát.


kb havi 2000 beérkezö számla, amit fel kell dolgozni, és kifizetni. kb havi 500-600 kimenö számla amit a munakvezetök utasításai szerint el kell készíteni és kiküldeni.


nep egy láda kimenö és egyláda bejövö levél. és a telefon folyamatosan csörögtt, ezekböl leszürni ki az akit tényleg beleht a 3 tulajnak kapcsolni ki az aki csak reklámoz és a többi felé szétkapcsolni.


ha a fönökökhöz vendég jött esetleges ebédek megszervezése, szendvicsek be rendelése.


az iroda összes dolgát mi vettük meg a fönökök a drágább dolgokra csak fejet bolíntottak, de heti 1x kellett rendelni több kartonnyi irodaszert, plussz havont egy raklapnyi nyomtató papír.


azt hozzá kell tenni hogy a nagyfönökök csak az irodavezetövel beszéltek plussz aki a bejövö számlákat fieztte az beszélt a pénzügyi fönökkel.


kezelni kellett a kasszát és könyvelés fele elökészíteni aláppairozni az összes dolgot.


ha egy számla kifizetödött akkor azt helyére tenni lepecsételni, ügyvéddel beszélni ha valamit valaki nem fizet ki stb..


ha a fönök tölem akart valamit akkor az irodavezetöt bizta meg vele. így nem volt fejetlenség.


vagy is egy iroda kiszolgálása nagy összpontosításra és megfeleö vezetésre szorul. ezt tanulni kell. csak hogy csinálsz egy céget és ott majd anyu vezeti az irpoat akkor folyamaots fejfájása lesz a kinem fizetett számlák miatt állandó csúszás a könyvelés fele, és még sorolhatnám miminden. hiába van egy cégnek pénze ha az iroda rosszul vezeti az egészet akkor el is bukhat.


dolgoztam olyan cégnél is ahol az irodavezetönek semi végzetsége nem volt és mindig a maga buta feje után ment, és szó szerint tönkre ment benne a cég, mert követehetlen volt a kassza a számlázas stb...

2010. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

15:20


13:35 vagyok. Vezérigazgatói asszisztensi állásban dolgozom, tehát nekem ne magyarázz. Pontosan tudom, hogy ez egy sima betanított munka, amihez teljesen felesleges kidobni az OKJ tanfolyam árát. Vagy beletanulsz vagy okjs bizivel is hülye maradsz...

2010. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aha, persze, irodai bizi nélkül fel sem vették az embereket sehová! Sőt: az iskolák által sózott lejárt rész-szakképesítéseket sem fogadták el sehol. Főleg a válság után. Bár sokáig valóban én sem igazán a vágyaimat értem el vele és azóta gyermekvédelmet tanultam, de végül pontosan most egyszerre használom a két szakmát fiúként. Előnyöm volt, hogy magas szinten tudok programot kezelni és nem kell nagy energiát fektetniük belém. Azóta kaptam plusz munkát és plusz pénzt. Nem pont az irodait akarom mondani, inkább egymásra épülő két szakma megtérült számomra. Nem mindegy így! Egyébként is érdemes irodait úgy megcsinálni, ha van további fejlődési affinitás is. Össze lehet kötni szociális és rendezvényszervezői iránnyal is. Akkor pedig lehet pl. irodistaként dolgozni és mellette másik szakmával mást vállalni. Most nekem a kettő együtt egy helyen teljesen jó.
2021. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!