Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem jött meg a lelkesedésem a...

Nem jött meg a lelkesedésem a tanulmányaim iránt, nem kéne váltanom?

Figyelt kérdés

2 éve informatikát tanulok.


Azért választottam, mert azt láttam, hogy sok az állásajánlat és nem volt nehéz bekerülni az egyetemre.


Mára úgy érzem, hogy frusztrál engem a programozás, megtapasztaltam és 2 évig vártam, hogy hátha belejövök és megszeretem...

De most úgy érzem, hogy ez nem így lett.


Sírógörcsöm van már a programozással kapcsolatos tárgyaktól...

Nincs már bennem lelkesedés, hogy utánanézzek dolgoknak, pedig ez nagyon kéne hozzá


Szeretnék váltani. Nem érzem azt, hogy szoftverfejlesztő vagy egyáltalán bármilyen informatikus tudnék lenni.


Szeretnék olyasmit csinálni amit szeretek vagy érdekel:

Alkotás: festés, rajzolás...

Ebből kiindulva egy grafikus vagy illusztrátor tanfolyamot kezdenék el.


Kétkezi szakmát is tanulnék egyébként, csak már próbáltam és zavart, hogy ott kicsit kisebb azért az emberek intellektusa... De lehet, hogy ez lenne nekem való.

Pl. festő-mázoló



2022. ápr. 8. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan terület az informatikán belül ami érdekel és nem a programozás?

Mert ha nincs és tényleg csak a "jó állások" miatt vagy ott akkor válts.

2022. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, túl vagy már a képzés felén. Ilyenkor már általában akkor is célszerű befejezni a képzést, ha nem fogod használni. Jól fizető szak, BSC-s szinten is, hátha rá leszel még szorulva az életben. Próbálj meg a tavaszi szünetben pihenni, meg nyáron is, és újult erővel belevetni magad, ha meglesz a diploma, majd váltasz.
2022. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Gondotam erre, hogy kipihenem magam.. csak tényleg a motiváció fogyott el.


Meg zavar, hogy nem kezdtem el a grafikát... Nem kezdtem el a művészetet.


14 évesen kezdtem rajzolni. Úgy éreztem akkor, hogy már késő van.

Most 23 éves vagyok. Most is úgy érzem, hogy késő van. Fontosabbak az aktuálisan folyamatban lévő dolgok.

Nem szeretek így tükörbe nézni.


Bárcsak meglenne bennem az erő, hogy grafikus képzésre váltsak... illusztrációra esetleg

2022. ápr. 8. 19:24
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy egyedül. Szerintem tízből hét ember az IT-ban utálja amit csinál, teljesen ki van égve, csak a pénz a motiváció. Ne ess ebbe a hibába, válts időben.
2022. ápr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvastam volna. :)


Mit tanulsz egész pontosan? Én mérnökinfóra jártam, emlékszem, hogy tiszta szívemből gyűlöltem programozni. Mikor felvettek, láttam esélyt rá, hogy fejlesztő legyek, de egyszerűen egy aljas mocsok volt az összes programozós tárgyam, teljesen elment a kedvem. Folyamatosan kapkodni kellett, nem voltam elég gyors, alig bírtam tartani a tempót és csúszás nélkül hozni a tárgyakat. Az alapok (vezérlési szerkezetek, adatszerkezetek, oop és társai) után ráadásul semmit nem magyaráztak el normálisan. Kattints ide, importáld azt, ezt írd be így, mert csak... Úgy éreztem, hogy ha ezt kell dolgoznom, én felkötöm magam. Nem akarok fostos libraryket és szar keretrendszereket tanulni. Utáltam ezt a céltalan magolást, főleg abban a szakmában, ami a Googlezásról szól. És utáltam gyakorolni is, ha tehettem, hozzá sem nyúltam otthon.


Két dolog történt, ami miatt mégis a szakmában maradtam:

-elkezdtem fejlesztőként dolgozni egy évfolyamtársamon keresztül (nagyon féltem az állástól, mert már akkor utáltam az egészet, amit a programozás során tapasztaltam) és az a munka sokkal lazább és élvezetesebb volt még úgy is, hogy azt a nyelvet náluk tanultam be. Voltak dolgok, amiket nem értettem, néha rá kellett keresni erre-arra, de nem volt az a töménytelen, levegőben lógó, kapkodós szar. Éreztem, hogy jár az agyam napközben, de nem éreztem azt, hogy fáj emiatt a fejem.

-a szakirány alapvetően nem programozásról szólt, amire jelentkeztem, hanem elemzésről. A matekkal sosem voltunk rosszban, még akkora sem, ha nem nekem volt a legjobb agyam hozzá. És nyilván volt ott is programozás, de inkább szkriptelgettünk, mint komplett alkalmazásokat meg funkciókat csináltunk volna. Volt egy klassz eszköztár, amit jól lehetett használni, ha tudtad, hogy milyen matekkal kell kijönnie az eredménynek. Helyettem dolgoztak a függvények, nem én írtam őket, nem kapkodtam, főleg elméletet tanultam, nekem ez sokkal jobban feküdt. Szóval igen, adatokkal kezdtem el foglalkozni, gépi tanulásra szakosodtam. :) és úgy érzem, nekem ez a helyem.


Van egy barátom, neki sem ment a programozás, még annyira sem, mint nekem, mert neki kedve sem volt lenyomni a torkán. Ő hálózatokkal foglalkozik most főleg, üzemeltetés jellegű feladatokkal.


Az informatikában sokkal több van és sokkal szebb részek, mint a hardcore programozás. Szerintem ha beletettél két évet, inkább keress valamit, ami érdekel és szakosodj arra, mintsem eldobnád az egészet. Ez a szakma hatalmas szabadságot ad témában, térben és időben is. Ha egy kicsi szeletet is tudsz találni, amiben örömöd leled, tarts ki mellette szerintem.

2022. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát... üzemmérnök-informatikus szak a bme-n. Szoftverfejlesztő specializációra mentem. Eddig valahogy összehoztam a progokat. Első 2 félévben volt nagyházi, azokkal megszenvedtem, de mivel nem architektúrát kellett hozzá tudni, meg lehetett egyszerű feladatot választani ezért valahogy megcsináltam őket.

3. félévben C# nyelvet tanultuk. Eseménykezelés, MVVM architektúra... De igazából nem nagyon foglalkoztam vele, csak teljesítettem a tárgyat.


Most, hogy bekerültem szoftverfejlesztő specializációra most programozás van leginkább... Sok új technológia egyszerre..

Android, Kotlin volt.. ezt már túléltem...

Most Java Spring-es API-t kell majd csinálni illetve nekem még a témalaboratórium feladatom is ilyesmi csak ott még hozzá jön a tesztelés.

És ezek után lesz még webes házi (Angular) meg egy .NET-es apit is kell majd írni :D


De én már a Spring-nél nem tudok labdába rúgni... Lelkesedésem nagyon lecsökkent...


Régebben rajzoltam. Mielőtt jöttem az egyetemre gondolkoztam, hogy egy grafikus képzést kezdjek-e el, de inkább belevágtam az egyetembe, de csak azért mert ez diplomát ad a grafika meg tényleg egy középfokú tanfolyam.

2022. ápr. 9. 16:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha annyira érdekel a grafika, miért nem nyitsz a 3D tervezés/3D grafika felé például? Ha kigyúrod magad olyan eszközökből, mint pl a Blender, nagyon vad és látványos dolgokat tudsz csinálni a szakmán belül is például.

2022. ápr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát... a grafikát azt csak gondolom, hogy lehet, hogy tetszene nekem, mert a rajzolást szerettem. (egyébként nem rajzolok olyan jól mint ami kell pl. egy művészeti egyetemhez, de szerintem 1 év intenzív gyakorlással hoznám azt a szintet.)
2022. ápr. 9. 16:49
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én épitoipart választottam anno, mert biztos érdekesebb mint a monoton IT vonal. Ehhez képest egy ev meló után a falba vertem a fejemet, hogy idióta voltam. Lehet programozni az irodában vwgy mint esetemben az építkezésen szívni a port, összexart toj toj wct használni, és néha a szellemileg leépült segédmunkàsokkal hadakozni egész nap. Vissza sìrnad egy év után az IT szakmát.
2022. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#9 Én dolgoztam villanyszerelőként építkezésen és fejlesztőként a klímás irodában. Mindkettőnek megvan a maga szépsége, csak meg kell látni.
2022. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!