Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felnőtten emelt biológiára és...

Felnőtten emelt biológiára és emelt kémiára milyen forrásokból lehet otthon?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 30 évesen úgy döntöttem szeretnék elmenni egyetemre. Viszont emelt szinten kérnek biológiát és kémiát.


Melyek azok a források, amelyek teljesen lefedik a tananyagot és itthonról tanulhatom? Egyelőre elkezdtem biológiai könyveket olvasni, de munkafüzetet nem találtam a kilencedik és tizedik osztályos verzióhoz.


Bármi jó tanácsot elfogadok a forrásokról :)


Még valami: a Khan Academy anyagai mennyire megfelelőek arra, hogy felkészítsen? (Ezek angolul vannak)



2022. ápr. 13. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom a Pedagógia Könyvtárat www.opkm.hu/, vagy még inkább a megcélzott szak egyetemi, vagy kari könyvtárát megkeresni, hogy ők mit javasolnak. Szerintem érdemes lenne magántanárt fogadnod a témában, akár ott tanulóktól?

Valszeg lesz jobb válasz ennél!

2022. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia,


köszi a választ nem ismertem az oldalt, van pár jó forrás, bár kicsit válogatni kell :)


Videóforrásokat sem találtam sajnos sehol (a Khan Academyn kívül), ha valaki tud ilyet szívesen megnézném, ugyanis én így tanulok a legkönnyebben.

2022. ápr. 14. 08:57
 3/9 anonim ***** válasza:
a ted.com on próbáltad már?
2022. ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ötösöm lesz kémiából"

[link]

2022. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló cipőben járok(30 elmúltam,és gyógyszerészetire szeretnék menni).

Sokat nézelődtem a neten,úgyhogy szerintem tapasztaltnak vagyok mondható az ilyesfajta kutatásban :D

Leírom,hogy én mi mellett tettem le a voksom:


BIOLÓGIA


Bioszfera.com

Teljesen ingyenesen letölthető jegyzet,igen részletes,és van összefoglaló minden fejezethez,ill.témába vágó régi érettségi példák.


Eliterettsegi.hu

Ez egy fizetős kurzus,nagyon jól összefoglalja az anyagot,e-learninges és élő(videós)órák,tehát lehet kérdezni.Ha szükséged van tanári segítségre,szerintem ez a legjobb (fizetős)kurzus.


Nagy Etele

Az érettségi követelmények alapján megy végig a tananyagon,ismétlésnek,rendszerezésnek nagyon jó.


Mozaikos könyvek(10,11,12,ill.összefoglaló két kötetes Érettségizőknek)

Szerintem hasznosak ezeket is olvasni,tanulni,sőt,talán ezzel kezdeni az egészet,hiszen aránylag könnyű nyelvezetű,és nem a legbonyolultabb biokémiával,meg megfoghatatlan rendszertannal és fizikai-kémiai alapismeretekkel kezd,mint az összefoglaló könyvek,kurzusok.


KÉMIA


Lvlmeup.hu

Sajnos a kémia(szerintem)nem az a tárgy,amit tanári magyarázatok nélkül meg lehetne csinálni,főleg a számolós részét,ehhez ilyen online előfizetős kurzust mindenképp javaslok.

Ez a lvlmeup.hu nagyon jó,ismerek még egy párat,de nekem ez tetszett a legjobban,talán ez a legkomplexebb.

(A másik kettőt,amire én befizettem,de nem volt az igazi,hitelrontás miatt inkább nem említem,pláne mert azokkal sem volt nagy bajom,csak ez a lvlmeup szerintem a legeslegjobb).


Mozaikos könyvek(9,10,ill.11-12 érettségire felkészítő könyvek)

Ez is aránylag könnyen emészthető,legegyszerűbb,de talán legnagyszerűbb megoldás


Lénárt Gergely

Neki a számolási példatára az,ami igazán nagy segítség,bár az elméletet is könnyed stílusban,érthetően magyarázza.

Az elméleti anyag szerintem nem hozzáférhető,csak a magántanítványainak,de nekem megvan,úgy emlékszem egy középsulis előkészítőn kaptuk meg,ami szintén fizetős volt.Van honlapja,tudsz neki írni is,ha érdekel.

Ez is fizetős,de a számolási példatár nem nagy összeg.


Varga Szabolcs

Neki is van egy érettségi összefoglaló műve,ami a követelményrendszer szerint megy végig,szerintem nagyon jó az utolsó hajrában.



Aztán vannak még egyéb könyvek,Villányi Attila könyvei,pl Ötösöm lesz kémiából,stb,Panemsulis biológia összefoglaló,de amiket fentebb felsoroltam,az én véleményem szerint a legeslegjobbak.

Ha van még kérdésed,szívesen segítek,ha tudok :)

2022. ápr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha kell kémiakönyv pdf-ben, írj nyugodtan! :) Nem mondom, hogy minden megvan, de egy pár igen
2022. ápr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat, azt hiszem ezek már bőven le tudják fedni a teljes projectet :)


A lvlmeuppot en is megtaláltam és bioszra be is fizettem, valószínűleg kémiára is be fogok.


5.: Az Eliterettsegi.hu nem működik, esetleg nem erre gondoltál: erettsegifelkeszito.hu? Ő nekik van ez kiírva a logójukba

2022. ápr. 17. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire túlstresszelni.

Emelt kémiára bőven elég a Mozaik 11/12-es kötet. Minden infót tartalmaz, ami az emelt érettségihez kell.

Bioszta pedig az ingyenesen letölthető Bioszféra jegyzetek tökéletesek.

Egyedül a számolásokhoz érdemes valamilyen előkészítőre jelentkezni (a Magister nagyon jó).

2022. ápr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy neten hirdető magántanárokat nehogy felkeress! A legtöbbjük csaló és csak a pénzre mennek (sokszor a kétszeresét, háromszorosát kérik el). A bioszhoz nem szükséges tanár, arra egyedül is fel tudsz készülni, a youtube-n fent van egy M5 videósorozat, ami sokat segít. Hallottam olyat is, hogy valaki cssk abból készült és 80%os lett az emelt eredménye.
2022. ápr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!