Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha engem a bionika, a genetika...

Ha engem a bionika, a genetika, molekuláris biológia, mikrobiológia, robotika érdekel akkor hova mehetek tovább tabulni?

Figyelt kérdés
Ezeket a területeket össze lehet vonni? Meg csak a kutatás érdekel meg hogy új dolgokat fejlesszek, találjak ki (bionikus karok, stb amik minél jobban hasonlítanak egy élő szervre). Viszont robotokat is szeretnék fejleszteni meg hasonlók. Milyen ezekhez kapcsolódó szakok vannak? Ahhoz hogy ezekre menni tudjak milyen alapszakot nézzek? Mit tudnék dolgozni egyetem után? Ha japánban is szeretnék dolgozni/élni az nagyon sokat bonyolítana a dolgokon? Hogy tudnék egyetemen/mellett japánt tanulni?
2022. ápr. 20. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van molekuláris bionika mérnöki BSc szak, a felsoroltjaid közül ebben van legtöbb minden benne. Van hozzá mesterképzés is.

Genetikához biológia BSc és MSc.

Molekuláris biológia molekáris biológia BSc-vel és molekuláris biológia MSc-vel.

Egyetemen van lehetőség nyelvórákra, kínai, japán szokott lenni általában.

2022. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Molekularis bionikai mérnök. Vagy ha egy villamos mérnök bsct kibìrsz, akkor csak mscn indul egészségügyi mérnök szak. Az lehet, hogy még tutibb.
2022. ápr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%

Elsőként döntsd el, hogy a biológia vagy a robotika érdekel inkább. Ha a biológia, akkor biológia szakra, ha a robotika, akkor gépész- vagy villamosmérnöki szakra menj. Ha az alapképzés után is ez érdekel, akkor mesterképzésen találhatsz olyat, ami ezt összeköti (pl. egészségügyi mérnök, vagy egy adott intézményben egy megfelelő kutatócsoporthoz közel kerülve bármi).


A bionika és hasonló BSc-k igazából egyik területből sem adnak eleget.

2022. ápr. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!