Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Corvinust könnyű elvégezni?

A Corvinust könnyű elvégezni?

Figyelt kérdés

Néztem a tanterveket és átlagosan 5 tárgyuk van egy félévben. Nekem az NKE-n volt olyan félévem, hogy 13 tantárgyam volt és reggel 8-tól este fél8-ig bent ültem. Ehhez képest a Corvinusos tanterv elég lazának tűnik.


Corvinusra mennék mesterre



2022. ápr. 20. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Inkább azt mondanám, hogy haladóbb szellemiségű, gyakorlatiasabb. Annak nincs értelme, hogy 13 tárgyad van egy félévben, bent vagy reggeltől estig, nem tudsz dolgozni, gyakornoki állást vállalni, tapasztalatot szerezni... Csak teletömik a fejed mindenféle elméleti hülyeséggel, amit úgyis elfelejtesz
2022. ápr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Corvinuson elég sok szak van. A Corvinust nem tudod elvégezni, max akkor, ha minden szakot elvégzel.


Egyébként relatív, van nehezebb szak, és könnyebb. Egy Gazdálkodástudományi, Társadalomtudományi tárgyat nem nehéz, sőt. De egy pénzügyi matek osztatlan már keményebb dió.

2022. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ugyanebben a cipőben járok, most fogom befejezni az NKEt és Corvinus mesterre jelentkeztem. Nekem is furcsa 10-13 tantárgyhoz képest 5-6, de reálisan belegondolsz, az NKE tantervében a tárgyak között elég sok a felesleges ismétlés, átfedés, ha azokat kihagynánk, simán meg lehetne oldani az alapszakot 6-8 tárggyal/félév, a mesterszak meg alapból kevesebb tantárggyal operál.

Milyen szakon vagy és milyen szakra mennél?:)

2022. ápr. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Közigazgatás-szervező és nemzetközi gagdaság és gazdálkodásra


Te milyen szakra akarsz menni?

2022. ápr. 20. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Ellátásilánc-menedzsment van első helyen, nemzetközi gazdaság és gazdálkodás második helyen, nemzetközi igazgatásiról megyek.

Sok sikert kívánok neked!:)

2022. ápr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!