Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek érdemes a szakmámb...

Szerintetek érdemes a szakmámban maradnom?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, informatika szakra járok. A sikeres ágazati vizsga után "informatikai rendszer és alkalmazás üzemeltető technikusnak"(rendszergazda ha minden igaz) megyek tovább. Ezen az ágazaton nagyon kell tudni programozni? Az a gondom, hogy mindent szeretek a szakmámban,(pl hálózatok, számítógép karbantartás stb) kivétel a programozást, azt gyűlölöm.(5-ös vagyok belőle, de csak egyrészt azért mert év elején felment nagyon a jegyem, akkor még könnyű programokat írtunk de már egyre és egyre bonyolultabb, kezdem elveszteni a fonalat, gyűlölök bemenni programozás órára. Másrészt mindig segítséget kérek órákon mert nagyon nem megy(az osztály nagy részének még ennyire sem) és akkor mondhatni megcsinálja helyettem az oktató bár próbálgatja elmagyarázni, hogy miért ezt meg azt használta de sokszor nem értem meg és amikor értékelés van akkor én 4-est 5-öst kapok mert én igyekszem, de közben nagyon nem megy. Meg van, hogy kivetítí nekünk a megoldást és úgy próbálja elmagyarázni nekünk, de nem nagyon értjük sokszor. Az ágazati vizsgán egyébként 3 nehézségi fokozat lesz, könnyű, közepes, nehéz na nekem csak a könnyű megy a többi már nem nagyon, csinálgattunk már ilyen feladatokat. Így is át lehet menni, ha mondjuk a hálózatos rész meg a teszt része jól sikerül, de a programozás részből kihagyom a közepeset meg a nehezet?) Az ágazati vizsga után is lesz programozás órám ígyis, hogy ezt az ágazatot választottam? Mennyire fogok boldogulni a későbbiekben rendszergazdaként ha a programozás nem annyira megy?

#programozás #szakma #rendszergazda #informatika #ágazati alapvizsga #Informatikai rendszer és alkalmazás üzelmeltető technikus
2022. ápr. 21. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy elég tág az IT szektor ahhoz, hogy csak programozással lehessen boldogulni. Az üzemeltetést tekintve is még mindig hatalmas hiány van szakemberekből.
2022. ápr. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendszergazdának nem annyira kell programozás, ugye?😬
2022. ápr. 24. 09:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Sokszor volt nekem is hasonló, de bizonyos okokból igazából én többször mentem neki a programozásnak, mindig valami miatt újra meg újrakezdtem, úgy alakult hogy mindig valami újra meg újra előhozta az alkalmat. Mindig kicsit más kontextusban.


Olyan a programozás mint a szlovák nyelv: nem szabad rágörcsölni, nem szabad azonnal túl erős elvárást támasztani vele szemben, mert úgyis egész más mint amire a szokásos hétköznapi ésszel eredetileeg számítana az ember. Hanem érdemes egyszerűen csak kedvelni, mintegy afféle bizalmat megszavazni neki előre, és újra meg újra ráfolyni, mint valami zenére. Nem kell egy adott tananyaghoz ragaszkodni, mindig vannak könnyebb meg más szemléleletű és feldolgozásmenetű könyvek.


Latinnal is inkább csak az volt a gondom, hogy 1987-ben amikor kezdtem, túl görcsösen vártam eredményeket. Később inkább egyszerűen csak mindennap foglakoztam vele, mint valami kutyával, a maga szellemében és kedvelésében. Ma már jobban megy, egyszerűsített könyveket, kisebb rádiós podcastokat, videovlogokat tudk érteni rajta.


A nyelvtanulás olyan, ami ,,körülveszi'' az embert. A programzás szintén ilyen.


Én most matematikát szeretnék tanulni, algebra, logika, topológia, ehhez hasonlóakat (kategóriaelmélet, típuslemélet).


Ezek is olyanok, hogy nem szabad a nehézéségektől elkedvetlenedni, mert menetrendszerűen lesznek, szinte borítékoltan. Ez ilyen műfaj. Úgy kell rá gondolni, mintha Szlovákiában lennél és azt a furcsa nyelvet próbálnád megtanulni, Egy idő múlva kifejlődik az iránta való érzéked, ha eléggé körbevettetted magad a nyelvvel.


Most programozásból Haskellt és Agdát akarok tanulni. Haskellt 2004-ben kezdtem. Nem is konkrét gyakorlati okom volt rá, egszerűen jól passzolt ahhoz az algebrai tudáshoz, amivel akkoriban foglalkoztam, ezért pont szerethetően tűnt.


Ahhoz már hozzászoktam, hogy hosszú távon majd igen sokrétű lesz ez a tudás, és ezért egy menetben úgysem fogom tudni legyűrni ezeket a nehézségeket. A Haskell még hagyján, de az Agda még nehezebb. Már 2016 körül beléütköztem az Agdába, de egyszerűen meg sem tudtam közelíteni, (sőt, talán első találkozás 2007 táján is volt, akkoriban marslakók nyelvének tűnt). Egyetlen könyv sem volt érthető, mintha földönkívüliek írták volna. Most egy éve valamiért újra belekezdtem --- talán a megelőző évek logika, algebra tanulásának inspirálására --- hátha most már menni fog. Hát végre (ha nehezen is) de tényleg megindult valami. Most idén már kezd érzékem is lenni iránta. De igazából ez egy hosszú és sokszoros kitérőkkel megszakított történet volt.

2022. ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy engem a programozás abszolút nem érdekel, nem tudnám magam elképzelni programozóként. Ezért is választottam a rendszergazdát, úgy tudom oda inkább a hálózatokat, gépkarbantartást meg ilyeneket kell tudni(ami engem érdekel is, azt szeretem) viszont, hogy mennyire kell hozzá programozni tudni azt nem tudom. Nagyon kell hozzá a programozás?
2022. ápr. 24. 09:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom, üzemeltetés terén sosem dolgoztam, és amit tanultam belőle, azt is inkább csak a programzás afféle mellékágaként. Az önálló rendszergazda szakma jellegéről nem tudok sajnos sokat, szinte semmit sem. Gyakorlatias dogokban amúgy általában is elég rossz vagyok.
2022. ápr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez a műszaki informatikus okjból lett átalakítva és nem véletlen hívják már így már. Egyszerű gyári/műhelyi technikusi munkákra fog felkészíteni max. Persze ilyen L1 support, tech supportra még összejöhet vele, ha elszánt vagy.

CCNA meg drága lesz. Azzon kívül továbbtanulásra volt jó a szakgimis időben. Nem véletlen van külön hálózati, programozás (konzol, grafikus), adatbázis kezelés, webes leíró nyelvek és Linux a társaival. Az első négy azért van, hogy tovább tudjon tanulni legalább cél orientáltan.


Nem is programozás, amit tanulsz, hanem sima kódolás, szkripteles és annak az értelmezés, ami rendszergazdának mennie kell. Azon kívül ez az infós képzés a leglágyabban terheli meg az embert. Egyetemen 2-3 oop nyelvet is fognak tanítani probléma nélkül egymás mellett. Szóval úgy mond "jó helyen" vagy mihez képest.


(Van ilyen mérnökinformatikus[hálózati informatikus] FOSZK képzés, ahol úgymondt van olyan profilja, de a sok mindent nem fogsz megúszni. Nem általános iskolás rendszergazda a cél sehol se. Persze mennek a felével és lekeldolgozni, de az utolsó félév szakmai gyakorlattal fog elmenni.)


Amit ajánlani tudok az, hogy magatól üjle kezdt tanulni rendszeresen otthon, mert a tanárok a gyengébbekhez fognak inkább alkalmazkodni. Ilyen menjen át minél több elven. Nem a minőségre fognak törekedni, ha gyenge vagy/és motiválatlan az osztály sajnos.

Kérj nyugodtan nehezebb feladatokat otthonra, hátha adnak a tanárok.

2022. aug. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!