Szerintetek anglisztika szakra, vagy gyógytornász szakra érdemes menni?

Figyelt kérdés

Beadtam a felvételimet, ezt a két szakot jelöltem meg.

Szeretem az angolt, meg a biológiát.

Melyiket érdemes elvégezni?



2022. ápr. 23. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Anglisztika
Gyógytornász
22 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
86%
Hát akkor inkább a gyógytornász. Anglisztikával sokra nem mész.
2022. ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%

Vállalkozóként mindkettővel jól lehet keresni. Alkalmazottként egyikkel sem.


Szóval én onnan indulok, hogy ha vállalkozásban szeretnél utána érvényesülni, akkor melyiket érdemesebb. Ebben az esetben én inkább a gyógytornász felé mennék, mert azt kevesebben tudják, mint amennyien angolul tudnak. Szóval nagyobb szükség van rá. Illetve a gyógytornász végzettséggel nagyon sok irányba lehet utána specializálódni és még sima masszőrként is dolgozhatsz egy kis pénzkiegészítésként. Ezen túl elég nagy a megbecsültsége a társadalomban. Az angol tudásnak nem igazán nagy a megbecsültsége, mert kötelező mindenkinek tudnia. Anglisztikára csak akkor érdemes elmenni, ha magánban szeretnél fordítani vagy tanítani és ezt imádod.


Ja igen és gyógytornászként szerintem sokkal élvezetesebb dolgozni, mert fizikailag te is aktív vagy közben valamennyire és nem kell egész nap egy irodában ücsörögni. (nekem ez is szempont lenne)


Ha az a kérdés, hogy egészségügyben gyógytornászként, akkor viszont inkább az anglisztika, mert az egészségügyben egyáltalán nem használják ki a tudásukat. Én voltam sokat kórházban és láttam, hogy mit csinálnak ott a gyógytornászok és kb. csak sétáltatják és rakosgatják a betegeket, illetve aki lábra tud állni, annak tartanak ilyen egyszerűbb tornát, de ez kb. abból áll, hogy lábujjhegy és vissza, lábujjhegy és vissza. Ezért szerintem nem érdemes elvégezni a 4 évet. Ebben az esetben inkább az angol.

2022. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!