Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért célja sok embernek az...

Miért célja sok embernek az olcsó-ingyenes oktatás?

Figyelt kérdés

Tekintsünk el az anyagi helyzettől most... rengeteg gazdag ismerősömtől is hallom, hogy sokallja ha a gyerekének az egyetemi félévére ki kell adni 300-400 ezer forintot, miközben a

rávaló a félhavi fizetéséből megvan. És utána panaszkodnak, hogy elvégzik a diákok nem találnak olyan jó munkahelyet mint aki mondjuk magániskolában tanult Spanyolország/Franciaország/Angliában. Amikor az utóbbi helyen végzett diákok később 1-1,5 éves fizetésükből megkeresik a tandíj árát, hosszútávon meg nem is beszélve, sokkal jobban jönnek ki anyagilag ami a fizetésükben megnyilvánul.


Persze lehet mondani a skandináv államokat hogy ott milyen olcsó az oktatás, de azoknak a bekerülési esélye is jóval kisebb, hiszen rengeteg jelentkezést fogadnak évente.


Nektek mi a vélemények erről hogy még sok tehetősebb ember is úgy gondolkozik, hogy úgymond semmi befektetett pénz és mégis sikert, jó minőségű oktatást később meg jó karrierlehetőségeket várnak el? Majd meg csodálkoznak, hogy aki befektetett az oktatásba annak lehet jobban megy?



2022. ápr. 24. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem erről, hogy azért, mert te ezt állítod, én még nem hiszem el, hogy így van.
2022. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy ingyenes legyen a gyerekemnek az oktatás ha már évtizedek óta fizetem az adót. Én ebből elvi kérdést csinálok. Szinte minden fizetés egyetemi szaknak van államis változata. 12 féléves ingyenes tanulást nem hagyom bent a rendszerben.Ráadásul van motiváció az államilag finanszírozott képzésbe való bekerüléssel. Jómagam a tandíjat inkább a gyerekre költöm (gondolok laptopra, egy nyári üdülésre...).
2022. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Én jövő hónapban végzek orvosin, de államilag támogatott oktatás nélkül valószínűleg a babkonzervet pakolnám a lidl polcaira érettségitől nyugdíjig, hiába adottak a képességeim ahhoz, hogy csúszás nélkül elvégezzek egy nehéz szakot. Vannak ismerőseim a saját szakomon és más egyetemeken is, akiknek a szülei (vagy ők maguk, diákhitelből) fizetik a tandíjat, a szüleik nyilvánvalóan nem örülnek a helyzetnek. De nem azért, mert sajnálnák a gyerekükre a pénzt, hanem azért, mert nem tett meg mindent annak érdekében, hogy ezt a kiadást mellőzni tudja a család (vagy neki ne kelljen adósságba vernie magát). Ha adott a lehetőség ingyenesen tanulni, akkor nyilván ez kellene, hogy legyen az elsődleges cél, aztán ha nem jön össze valami, akkor még mindig adott az önköltséges oktatás. De ha valaki nem teszi oda magát mondván, hogy "max áttesznek fizetősre, majd apu kifizeti, úgyis a féléves tandíj kétszeresét keresi havonta", akkor ezt a mentalitást jogosan kifogásolják a szülők. Attól, hogy valaki tehetős még nem feltétlenül költi szívesen a pénzét olyasmire, amire amúgy nem lenne muszáj.
2022. ápr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy hogy adóssággal kezded az életedet, vagy sem, az én oktatásom díja közel 6 millió forint, Bsc és Msc-vel együtt.

Én programozó vagyok ahol a jó fizetés adott(feltéve ha valaki a pályán marad), egy Junior bér kb 450 nettóban, persze később ez növekszik, vannak Senior programozók bizonyos területeken akik 1-2 millát is haza tudnak vinni, de addig jópár év el kell hogy teljen.


Visszatérve 450 egy jó fizetés, de ahhoz, hogy kamattal együtt 10 éven bellül visszafizessed az olyan 70 ezer forint, azért az nem kevés pénz, és a legtöbb helyen nincs ott a szülő aki ezt visszafizesse.

Plusz a pályád kezdeténél nagyon sok költség van, nincsenek bútoraid, nincsen autód, nincs kb semmid és ezeket mind szépen meg kell venned.


Plusz az állam 36% ot lecsap a béremből és 27% os az áfa, már bocsi de ha ennyi adót fizetek, akkor vállalja az állam az oktatási költségemet.

2022. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké, hogy azért mert adózol járna neked az ingyenes oktatás, de mi van akkor ha az itthoni állami oktatás nem tanít meg arra hogyan gondolkozz, hogy legyél egyedi, hanem az a lényeg hogy egyforma tudású diplomásokat képezzenek? Hiányzik az a gyakorlatias oktatás, amit később a munkád során tudnál kamatoztatni? Jó az ha csak neptunkódként ismernek? Persze, ha nem fizetsz érte örülj, hogy még ennyit is kapsz... csak épp ez jó irányba halad?
2022. ápr. 24. 22:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Egy egyetem sosem lesz tökéletes.

Én és a társaim megtanultunk gondolkodni, mert meg kellett. Projekteket meg kellett csinálni és az egytem csak pár eszközt adott hozzá.


"Egyforma tudású" megintcsak ahány ember annyiféle területre jutott én Data science valaki webfejlesztés valaki IT security stb stb pedig mind ugyanazt a képzést végeztük.


Gyakorlatiasságin lenne még mit csiszolni de ennyi.


Igen kell fejleszteni az oktatást, de attól h fizetőssé teszed még nem lesz jobb.

2022. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Egy külföldi egyetem elvégzése nem feltétlenül jelent magasabb szintű tudást és gyakorlatorientált képzést. Ennek költsége nem félévente 3-500 ezer forint.


Természetesen vannak hibái a magyar oktatási rendszernek. Viszont azzal, hogy fizetőssé tennéd a felsőoktatást nem értek egyet. Nem hiszem, hogy az általad elvárt minőségű lenne félévente 3-500 ezer forinttól. Ráadásul akkor még jobban beszűkülne az egyetemi oktatás.

2022. ápr. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Teljesen félreértesz, én egy betűvel sem írtam, hogy fizetőssé tenném. A problémám csak annyi, hogy kár hogy azért fizetni kell mondjuk egy magánegyetemen, hogy nagyobb személyes törődést, fejlődést kapjon a diák. És ahogy írtad, milyen sokat adózunk egész életünkben, elvárnánk hogy cserében egy nagyon magas színvonalú oktatást biztosítsanak
2022. ápr. 25. 07:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az itthoni magánegyetemnek oktatásának színvonala szerintem nagyon megkérdőjelezhető. A személyes törődést felnőtt fejjel nem igénylem annyira. Inkább az önállósága nevelést részesítem előnyben.
2022. ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!