Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Történelem vagy biológia...

Történelem vagy biológia érettségi nehezebb?

Figyelt kérdés
Szeretnék érettségizni egy tárgyból, utólag, középszinten. Érettségi bizim már van, pontok végett kellene. A törit, bioszt is elfogadják a szakon. Azt tudni kell rólam, hogy borzalmas, csapnivaló a fogalmazási készségem, így lehet az esszénél elvéreznék. Bár az első része nem tűnik nehéznek a törinek, de az esszé, ugye... Meg talán a biosznak nagyobb haszna van, mert imádom a növény és állatvilágot. De érdekel azért a ti véleményetek is.
2022. máj. 1. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi. Akkor a te esetedben lehet a biosz könnyebb, de nekem például a töri a könnyebb.
2022. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Szerintem a töri könnyebb, főleg hogy az eleje csak teszt, sokat lehet tippelni, ha nagyon nem tudnád. Az esszében meg nem kell szépirodalmi művet írni, csak a tartalom a lényeg, meg hogy kb értelmesen legyenek a mondatok.

Én bioszt tanulok két éve, emeltet ugyan, de a feladatok felépítése nem különbözik nagyon a közepesektől. Elég komplex tudást igényel, és nehezebb átlátni, mint a törit szerintem.

2022. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor biosz esetében, ha azt választom, akkor érdemesebb már az emelttel foglalkozni inkább? Plusz pont sose árt, földrajzból van emeltem, 63%-al, így már egy 45%-os biosz emelt is elegendő lenne a célomhoz.
2022. máj. 1. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, mire kell. Meg van-e határozva a szakon, hogy miket fogadnak el, vagy bármit? Nyelvekkel hogy állsz? Ha középfokon tudod valamelyiket, szerintem az a legkönnyebb emelt.
2022. máj. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy biosz elég nehéznek tűnik, még a közép is, nemhogy az emelt. De ha téged az érdekel és meg tudod tanulni, akkor válaszd azt.
2022. máj. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!