Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik a jobb:...

Szerintetek melyik a jobb: SzakKözépiskola vagy gimnázium?

Figyelt kérdés

Kérlek írjátok le az előnyöket&hátrányokat/indokoljáok meg válaszotokat!

SZERINTEM:Gimnázium előnye hogy aztán bármilyen irányú egyetemre tovább lehet menni,viszont a középiskolában van konkrét gyakorlat,míg gimi úgymond általános iskola magasabb szinten,ezért 4 év"pazarlás",viszont ki tudod ismerni önmagad!Szerintetek?



2022. máj. 2. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez településfüggő is nagyban. Errefelé vadállatok járnak szakközépbe, így inkább a gimit választottam annak idején. Nem bántam meg, igaz, utána estin elvégeztem egy szakmát, de nem tudom mi lett volna, ha az itteni szakközepek valamelyikébe megyek, állandóak atrocitások, tele kokerókkal.
2022. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Aki jó képességű tanulni szeretne, egyetemet végezni annak a gimnázium való. Az aki mondjuk gyengébb tanuló és inkább szakmát akar szerezni annak a szakközépiskola jobban fekszik.

Szerintem a szakközépiskola a jobb, mert ha elvégzik akkor ad valamilyen szakképesítést pl. vendéglátó, amivel akár el is tud helyezkedni. Míg a gimi az csak "sima" érettségit ad.

2022. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a cikk nagyon jól összefoglalja:

[link]

2022. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!