Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE jogász képzéssel nem...

ELTE jogász képzéssel nem lövök mellé nagyon ugye?

Figyelt kérdés

Van már 1 diplomám, ami nem piacképes, nem is találtam vele munkát. Nem szeretnék még egy büfé szakmát. Gondolom az ügyvédek általában nem szegények ugye? Csak szeretnék pár biztató szót látni, hogy nem döntök ismét rosszul. :)


Az hogy az ELTE különösen nehéz, és mennyi idő mire ügyvéd leszek, ezekkel már tisztában vagyok. Bő 10 év. :)


2022. máj. 2. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy büfészak, de nem is hiányszakma.


Kereshetsz vele többszáz milliót, de akár 150ezret is.


Az esélyek azért lényegesek. Sok jogász van, azonban rengeteg munkakört be lehet vele tölteni. Igaz sok olyan munkakört is, amihez nem kell jogász diploma.


Én azt gondolom, hogy 5 évet keményen végig kell dolgozni. Felsőfokú idegennyelvek, szakmai nyelv, mellette jó tanulmányi eredmény (4,0 felett), pl. egy summa cum laude, min. 1 év gyakornoki tapasztalat, de inkább több, versenyek, diákszervezetek stb.


Így a végzést követően nem lesz olyan rossz CV-d, amivel akár nemzetközi ÜI-be is eljuthatsz. Nem leszel milliomos kezdetben, de ha 16 órát dolgozol egy nap, akkor akár 10-20 év alatt partner is lehet belőled, azok már jól keresnek, és dolgozhatsz nagyon sokért további 16 órát.


Röviden ennyi kb.


Persze sok múlik az egyéni képességeken, a szocális hálódon, kapcsolataidon.


Nem tudom mennyi idős vagy, de ha nincs nagy kapcsolatod, egy 30 éves pályakezdőt ebben a szakmában nehezebben visel el a szakma (nem egyáltalán nem, csak nehezebben), azért mert szeretnek nagyon keveset fizetni, a fiatal pedig el fogja fogadni.

2022. máj. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nekem az egyéni ügyvédi a cél, kvázi vállalkozás szinten.

Ezt kb már most tudom, tehát engem nem nagyon érdekel mennyit fizetnek alkalmazottaknak, mert magamnak akarok dolgozni.


40 leszek erre az időpontra kb.

2022. máj. 2. 22:12
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig alkalmazott leszel kezdetben, mert jelöltként 3 év az alap, és lesz az 4 -is, mire leteszed a szakvizsgát munka mellett.


Utána nagy eséllyel a principálisod fog megbízást adni. Ügyfeleket kell szerezned, ami lehet qrva nehéz (ált az), vagy könnyű, ha vannak jó kapcsolataid.


Egyébként a partneri státusz tulajdonost (résztulajdonost jelent).


Most az, hogy egyéni ügyvéd a cél, az olyan, mintha azon filóznál, hogy akarsz egy webshopot nyitni, de már tudod, hogy Zrt-ként (nem kft. vagy Bt. formában), úgy kb. marginális az egész, mikor nincs üzleti terved, az sem, hogy mit akarsz árulni, nincs árud, nincs még semmid, csak az ötlet, hogy a Zrt. tök jó lesz.

2022. máj. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Na de nem lehetetlen, ez a lényeg. :)

Megkaptam a választ igazából, köszönöm.

2022. máj. 3. 18:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#4: Azért arra számíthatsz, hogy megfelelő kapcsolatok nélkül végzés után egyáltalán nem biztos, hogy könnyen kapsz egy ügyvédjelölti állást. Különösen Pest környékén ehhez mindenképpen protekció kell. Sokkal többen akarnak ugyanis ügyvédek lenni a végzősök közül, mint amennyinek sikerül. S ha nem lesz ügyvédjelölti állásod, soha nem lehetsz ügyvéd sem. Szóval sajnos van arra esély, hogy elvégzed az egyetemet, és ha fejed tetejére állsz, akkor sem tudsz ügyvédjelölti állást találni, s végül meg kell elégedned valami mással (pl. egy közhivatalnoki állással). Nekem két jogász ismerősöm is volt, aki így járt.
2022. máj. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a tanácsot. 1 év ügyvédjelölti kell minimum, a maradék 2 év lehet bárhol máshol, ahhoz, hogy ügyvéd lehessen a jogász, ha jól tudom.

Nyilván azt az 1 évet kell eltölteni valahol.

2022. máj. 5. 18:43
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

1 év jelöltködéssel semmit nem fogsz tudni. Még hárommal sem.


Ebben a szakmában a hibának az az ára, hogy az etikai-fegyelmi bizottság kidob a kamarából, akkor aztán az engedélyének lőttek..

2022. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
#6: Úgy tűnik, nem teljesen értetted meg, hogy ügyvédjelöltnek borzasztó nehéz bekerülni. S ha nem jutsz be sehová, akkor soha nem lesz belőled ügyvéd. Keress rá bármelyik állásportálon, hogy hány ügyvédjelölti állás van meghirdetve. S ezt vesd össze azzal, hogy országosan, évente kb. 3000 jogászhallgatót vesznek fel az egyetemek. Még ha közülük csak minden második jut el a végzésig, és a végzősöknek csak az egyötöde akar ügyvéd lenni, az is évente 300 fő. Ennyi ügyvédjelölti állásüresedés messze nincs évente az országban. Szóval számítanod kell rá, hogy elvégzed az 5 évet és permanensen nem tudsz bejutni sehova ügyvédjelöltnek. Ez tényleges kockázat, nem rémisztgetni akarlak. Ezzel a tudattal kezd el az egyetemet, mert ez a realitás.
2022. máj. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ok értem, ettől még ez a cél. :)

Nem mondom, hogy nulla ismerős van erre, de én azért bátran állok neki mindennek, ha nem lenne segítség, akkor is.

2022. máj. 5. 19:58
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

8.


Ez azért nem feltétlenül van így.


Az igaz, hogy a jogi állások száma elenyésző egy IT-hoz, mérnökihez képest. Ennek ellenére azért lehet találni. A professionon is általában. 100-140 állásajánlat van kint, ami nem rossz, a pár évvel ezelőtti 80-hoz képest. Persze az hogy mi lesz 5-6 év múlva, azt nem tudni.

Szerintem 3000 nem végez, inkább 1800 körül lehet. Rengetegen már úgy végeznek, hogy van állásuk (gyakornok volt, ott marad), rengetegnek ott a családi iroda, a többi el nem menne ügyvédnek, hanem megy közigbe, vagy bíróságra, ügyészségre. Talán marad annyi, amennyit írtál, abból jó ha a fele használható egyáltalán. És amúgyis sok a pályaelhagyó.

2022. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!