Melyik gazdasági szakot válasszam bölcsész diploma után?

Figyelt kérdés
Germanisztika alapképzés után, C1 némettel és B2 angollal szeretnék még egy egyetemi képzést elvégezni. Mesterképzések közül csak a nemzetközi tanulmányok jön szóba btk-s diplomával, ahogy láttam. Az alábbiak közül melyikkel lennének a legjobb lehetőségeim a munkaerőpiacon? Ha van olyan, ami nem szerepel a szavazásban, de érdemes lenne megnézni, írjátok meg :)

2022. máj. 4. 00:33
A kérdező szavazást indított:
Nemzetközi gazdálkodás BSC
Nemzetközi tanulmányok BA
Nemzetközi tanulmányok MA
Gazdálkodási és menedzsment BSC
Kereskedelem és marketing BSC
Emberi erőforrások BSC
Pénzügy számvitel BSC
13 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Menj el mérlegképesre és kezdj el dolgozni. Sokkal többet fog nyomni a latban a munkaerő-piacon mint bármilyen diploma.
2022. máj. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Én ugyanígy germanisztika diplomával pénzügy-számvitel FOSZK-ot csinálok most levelezőn, mellette dolgozom. De a cél később nekem is szerintem a mérlegképes könyvelő lesz.
2022. máj. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mertem egyből BSC-re menni, de azzal szerintem sokkal jobbak az elhelyezkedési lehetőségek, úgyhogy ajánlom. Olyan volt csoporttársam is van, aki kereskedelem és marketing BSC-re ment, szerintem ő is jól döntött.
2022. máj. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3%

Lehet én vagyok hülye az üzleti élethez, na de germanisztika??? Bocs, de (gazdasági területen dolgozóként) ha egy CV-ben ilyet látok akkor azt úgy veszem a jelöltnek csak középfokú végzettsége van. Mivel a germanisztika területén nem látok semmi olyan ismeretanyagot amit pénzügyi, gazdasági területen hasznosítani tudna.

180 fokos pályamódosításra készülsz, miért?

Ja és hozd fel az angolt is minél magasabb szintre. Szép dolog a német nyelvtudás, de német exportterületre / tulajdonosi háttérrel dolgozó cégeknél is a német ÉS az angol a kommunikációs munkanyelv.

2022. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen,germanisztika angol minorral, mert ez érdekelt. Szerettem is a képzést, de úgy érzem még van kedvem tanulni, ezért szeretnék egy másik diplomát is. Germanisztika mesternek nem látom értelmét, bár a nyelvészet és a fordítás érdekel, de azon a vonalon is több lehetőség van a szakfordításban (pl. gazdasági), amihez megint nem kell bölcsész mester, mert fordítói szakvizsgával lehet csinálni. Mivel érdekel valamennyire a közgazdaságtan, vállalkozás fejlesztés, hogy hogyan működnek a gazdasági folyamatok, ezért gondoltam, hogy ilyen vonalon lenne érdemes nézelődni. Plusz ha némi gazdasági szaknyelvet elsajátítok angolul/németül, ami gondolom nem akkora vállalás, tekintve a szaknyelvek angol befolyásoltságát, akkor már a fordítás is játszik. Hát ezért készülök erre, de ha van egyéb javaslatod, ami szerinted jobb ennél, hallgatlak :)
2022. máj. 4. 14:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#4, miért ne lehetne valakinek több területen is diplomája? Miért zárja ki egyik a másikat? Nem vagy hülye az üzleti élethez, csak szűk a látóköröd.


2-es és 3-as válaszoló vagyok, én olyanokról is tudok, akik emberi erőforrások alapképzésre mentek germanisztika után, vagy ahogy említettem, kereskedelem és marketingre, de valaki talán pénzügy-számvitel alapképzésre is.


Ha a Kérdezőt ez érdekelte, így ezt tanulta, de szeretne még tanulni, akár a jobb elhelyezkedés reményeben, akár más okból, miért ne tenné? Manapság sokaknak van több diplomájuk is.

2022. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam egy bankban fordítóként, és jól jött volna, ha már akkor lettek volna közgazdasági alapjaim a gazdasági szaknyelvhez :). Én is ezért kezdtem el pénzügy-számvitelt tanulni, mert elkezdett érdekelni ez a terület.
2022. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
11%

#6 lehet, sőt előny ha a szűk gazdasági területen kívül másra is van rálátása, pl. mérnök, jogász, szociológus, de akár egy pedagógia is jól tud jönni (pl. HR területen). A germanisztika, bölcsész, filozófus stb. az amiben nem látom a pénzügyi, gazdasági területhez hogyan lehetne kapcsolni.

Nem kizárja a több diploma egymást, de munkaadóként csak azt nézem hogy mit tudunk belőle hasznosítani, milyen többletértéket jelenthet a feladatvégzés során.

Egyébként megcélzott pozitól is függ. Ha germanisztikával + gazdasági végzettséggel fordítóként jelentkezik az bizony bingó, erősíti a kettő egymást. Ha pénzügyi, gazdasági területre akkor úgy veszik hogy van egy adott gazdasági végzettsége és pont. Elég kevés olyan gazdasági területen lévő feladatkört tudok elképzelni ahogy egy +bölcsész végzettség érne valamit.

2022. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8 Ez világos, amit írsz, de a germanisztika diplomát nem fogom tudni kitörölni az életemből :D A kérdés az volt, hogy hogyan tovább. Ha ugyanonnan indulok majd, mint akinek csak gazdos végzettsége van, akkor ez van. De pl a nemzetközi gazdálkodást azért vettem számításba, mert itt talán jelenthet valami pluszt a folyékony német és angol, meg a háttértudás az országokról. De úgy látom a szavazás elég egyértelműen a psz felé húz jelenleg.
2022. máj. 4. 20:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9 nem is kell kitörölnöd! A kérdés inkább az hogy merre, milyen területre akarsz átevezni.

A szavazásnak azért ez az állása mert a pénzügy-számvitel a legkompetensebb valós, a gyakorlathoz legközelebb álló ismeretanyag gazdasági területen (igaz a legszárazabb és legkeményebb is lesz).

2022. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!