Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne pár kérdésem BME VIK...

Lenne pár kérdésem BME VIK mérnökinformatikával kapcsolatban! Kb. 400-405 ponttal szerintetek fel fognak venni?

Figyelt kérdés
Valamint gimiben matek-fizika faktra járok, a matek viszonylag jól megy, pár négyesem van az évben. A fizika már nem ilyen egyértelmű, abból is ötös vagyok, de nem szeretem annyira, mint a matekot. Infot pedig nem tanulok emelt szinten, de magamtól, szabadidőmbe eléggé utána néztem a programozásnak, viszonylag jól is tudom az alapját. Ezeket figyelembe véve, természetesen szorgalmas tanulással bent tudnék maradni az első félévben?

2022. máj. 7. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg az előző éves ponthatárokat felvin, nekem most nincs kedvem bocsi :D Amúgy is fontos, hogy barátkoz a felvivel, sok érdekes statisztikát és fontos információt is találhatsz a szakkal kapcsolatban.

Természetesen, ha rendszeresen tanulsz és szorgalmas vagy menni fog az egyetem. Nem kell félni, hogy kibuksz, ha rendesen csinálod és nem a kocsmatúrát szervezed a hét közepére.

2022. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Fizikából kegyelem 2-es voltam gimiban, matekból meg 3-as.


A matekos tantárgyakat elsőre elvágeztem 4-es átlaggal, a fizikával szívtam és újra kellett csinálom őket, merte elsőre elbuktam, de végül nem csúsztam miattuk.


Fizika1-ből 2-es voltam Fizika2-ből 5ös, amit a mai napig nem értem hogyan.


Tehát ha én megtudtam csinálni, te is.

2022. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed a Felvi-n ( [link] az elmúlt években mérnökinformatikus szakon 380 pont körül volt a határ, így jó eséllyel bekerülsz (biztosat nem lehet mondani, szóval mindenképpen legyen B-terved is!).


A fizika miatt ne aggódj, infón az egyáltalán nem hangsúlyos. Két féléven keresztül tanulod majd, az anyag kb. az emelt középiskolás anyagnak felel meg és nem épül rá semmi.


A programozást az alapoktól tanulod majd, ennek ellenére nagyon is hasznos, ha tisztában vagy az alapfogalmakkal és nem ott kell majd megértened, hogyan is működik egy ciklus. A BSc-s és BProf-os első féléves programozási tárgyakhoz nagyon részletes online anyagok tartoznak ( [link] illetve [link] szerintem érdemes ezeket végigcsinálni a nyáron.


A legfontosabb, hogy folyamatosan tanulj és ne hidd azt az első előadás alapján, hogy ezt te már megtanultad matek fakton, akkor nem lesz gond a bentmaradással!

2022. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

* [link]


Bocs, kimaradt a space az URL és a zárójel közül.

2022. máj. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ, hatalmas motivációt kaptam :D
2022. máj. 7. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!