Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan érdemes felkészülni az...

Hogyan érdemes felkészülni az emelt történelem érettségire?

Figyelt kérdés
Jelenleg közgazdásznak tanulok már 2 éve, de rájöttem hogy nem csak ezzel szeretnék foglalkozni ha végzek. Nagyon szeretnék elvégezni egy osztatlan jogászi képzést, de hogy államilag támogatottra felvegyenek, még szereznem kell pontokat. Ezért kérdezném azokat akik legalább 70% felett teljesitették az emelt töri érettségit, hogy milyen anyagokból készültetek és mit tudnátok ajánlani hogy sikerrel járjak?

2022. máj. 7. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Sok történelemtanulással.
2022. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Utánanéztél, hogy közgazdász diplomával egyáltalán kell-e felvételizni? Sok egyetemre a diplomád alapján jelentkezhetsz újraérettségizés nélkül.
2022. máj. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
nem érdemes
2022. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érettségik oldogatása nagyon fontos, hogy rutint szerezz. Plusz, a Száray könyvekből tanulj, forrásközpontú, hatalmas segítség. Nekem tavaly 75%-os lett az emelt. Nagyon fontos, hogy mindennap szánj rá időt, ne hagyj ki napokat, ha lehet, talán ez a legfontosabb, s akkor biztos a siker. De nézz utána tényleg, lehet, hogy diplomával nem kell újraérettségizned, de persze plusz pontok miatt sose árt.
2022. máj. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 FreeBrendon válasza:

Nekem idén 90% lett az emelt történelem. Őszintén szólva nekem rossz tanáraim voltak 9-10. osztályban, de 11. fakt már sokkal jobb volt, így az ott tanult anyag jelentős részét már tudtam. Folyamatosan oldani kell érettségi feladatokat, és az esszé javítókulcs olvasása az egyik kulcslépés, mert abból új infót is megtudsz, és megfigyeled a követendő struktúrát.

Én nagyon keményen áprilistól kezdtem készülni, kb 20 nap alatt olvastam el a középiskolás 4 darab tankönyvet, és vettem egy emelt érettségi félkészítő könyvet 3000 forintért ami kb 500 oldalas. 20 nap alatt nem volt kellemes élmény az az 1500 oldal olvasás, de megérte.

2022. jún. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!