Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy számvitel szakon kell...

Pénzügy számvitel szakon kell emelt érettségi?

Figyelt kérdés
Pénzügy és számvitel szakot jelöltem de nem sikerült az emelt szintű érettségim. Mondjak le róla vagy van esélyem bekerülni?
2022. máj. 8. 03:05
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ, mit jelent az, hogy nem sikerült. Ha csak annyit, hogy nem sikerült jól, de megvan, akkor tudják számolni a pontodat két középszintű érettségi alapján is. Ha a nem sikerült azt jelenti, hogy karó, akkor nem fognak felvenni, mert főszabály szerint rendelkezned kell minimum egy emelt szintű érettségivel.

Illetve attól is függ, hogy mit jelöltél meg. Egy nagyobb nevű egyetem állami képzésére nem valószínű, hogy alacsony pontszámmal be fogsz jutni, míg egy kisebb főiskola/egyetem esetén, ha önköltségeset jelöltél meg, akkor simán bejuthatsz.

2022. máj. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképp kell emelt egyetemhez. Kivétel van, de az ok pl a művészeti szakok.
2022. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1-es lett az emelted akkor nem vesznek fel, mert nem teljesíted a követelményt. Ha a 45% többletpontos határ alatt vagy akkor még felvehetnek, ha elég a pontod.
2022. máj. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy kettes legyen, de ha az állami a cél akkor nem valószínű hogy 400 pontod lesz minimum. Ha állami helyeket jelöltél meg csak akkor pótfelvételin fogsz tudni jelentkezni költségesre
2022. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!