Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy érzem minden is érdekel...

Úgy érzem minden is érdekel és most találtam egy szakmát ami lehet érdekelne de ebbe se vagyok 100%-osan biztos. Adnátok egy kis tanácsot, hogy ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy munka szempontjából nagyon sok minden érdekel és el is tudnám magam benne képzelni. Pl.: Pszichológus, kineziológus, párkapcsolati tanácsadó, nevelési tanácsadó, tanító, gyógypedagógus, védőnő... stb ez mind olyan szakma hogy huuu eltudnám magam benne képzelni, de félek hogy ezek közül kiválasztok egyet, elkezdem fősulin/egyetemen tanúlni , majd rájövök hogy mégse érdekel. Jelenleg ezek közül a gyógypedagógia érdekelne a legjobban, de szerintetek ha az mégse tetszene, de elvégezném az egyetemet úgy tanító lehetnék azzal a végzettséggel vagy ez hogy van? És van még valaki aki ilyen problémával küzd, hogy nem tud, dönteni? Ha van akkor ti mit csináltok/csináltatok, hogy döntésre jussatok?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2022. máj. 11. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
A gyógypedagógus és a tanító nem kompatibilis. Ha az lenne, nem lenne két külön szak. Ha a pedagógus pálya vonz, sokat kell fejlesztened a helyesírásodon.
2022. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia! Gyógypedagógiával lehetsz gyógypedagógiai tanár, ami azt jelenti (bár gondolom hogy tudod), hogy gyógypedagógiai intézménybe sérült gyerekeket oktatsz. A kérdésedre a válasz szerintem írd le egy papírra hogy mi akarsz lenni, szed össze minden szakmának a pozitívumát és negatívumat, és alaposan gondold át hogy melyikkel tudnál a legjobban azonosulni, úgy hogy biztos nem bánod meg. Én ezt tudom tanácsolni.
2022. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
A 2 válaszoló vagyok, gyógypedagógus akkor lehetsz ha egyetemen/főiskolán végzed el
2022. máj. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd végig, hogy melyik szaknál milyen tárgyaid lennének és azok tetszenek-e. Megfelelő-e az a fizetés, amit valószínűleg kapni fogsz? A személységed biztos olyan amilyet az adott szakma igényel? Keres olyan embereket akik ezeket dolgozzák vagy tanulják és beszélges velük, hogy milyen az életük, mindennapjaik.

Elkezded azt a szakot ami most leginkább tetszik és bármikor meggondolhatod magad. Nem a világ vége 1-2-3 évet "elveszíteni". Ha váltasz is szakot időközben akkor is sok hasznos dolgot tanulhatsz közben és a személység fejlődésednek is jót fog tenni. A másik, hogy két szakot is simán végezhetsz. Esetleg elvégzel egy BSc-t és ha mást szeretnél akkor elkezdesz egy más BSc-t vagy MSc-t.

2022. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1-es már engem is kioktatott helyesírásból 😂😂. Most nem linkelem be a kérdésemet.

Kedves,neked ez a mániád hogy mindenkinek odaírod, hogy xar a helyesírása holott nincs is bennük hiba? Vagy te olyan tökéletesen írsz helyesen? Miért nem választod a Magyar tanári szakot,vagy mész el helyesírási versenyekre mentorálni,esetleg gépírónak? 1 darab gépelési hiba van,meg nem tett vesszőt valahová... Azta mindenit de súlyos hibák,mintha veled nem fordult volna elő..

Leírod hol vannak a hibák?


Kérdésre a válasz a kérdezőnek: Miért nem gondolkodsz az andragógus szakon? Vagy van a Szociális segítő/munkás,aki szintén hátrányos helyzetű embereken segít..

2022. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#12.05 OFFTOPIC


Érzem után vessző;

érdekel után vessző;

szakmát után vessző;

lehet után vessző;

érdekelne után vessző;

helyembe helyesen: helyemben.


Eddig hat hiba, és még csak a bevezetőnél tartunk. Nem folytatom. Ha egy hentes nem tud helyesen írni, hát nem tud. De a kérdező többek között a tanítói pályán is gondolkodik. A tanítónak egyebek mellett magyar nyelvet is kell tanítania. Hogy tanít helyesírást, ha ő maga sem tud helyesen írni?

2022. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek aztán súlyos hibák,veled gondolom sosem fordult még elő?

Főleg telefonon

2022. máj. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2022. máj. 16. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!