Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatika szakon...

Mérnökinformatika szakon mennyire mélyen tanítanak programozást?

Figyelt kérdés
Szívesen mennék informatikusnak, de a programozás nem igazán jön be. Ezen a szakon komolyan veszik a programozást vagy csak alapszinten kell tudni ahhoz hogy elvégezzem az egyetemet?

2022. máj. 11. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Bsc-n, ha nem úgy szakosodsz akkor egészen minimális programozással meg lehet úszni. De akkor milyen informatikus akarsz lenni? Aki wordozik?
2022. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon is komolyan veszik, de nyilván nem annyira mint egy proginfósnál ahol már a programkód helyességét is bizonyítani kell matematikailag.
2022. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem minden a programozás. Persze ezer szállal kötődik az informatikához, de vannak IT-s munkák bőven, amelyek nem fejlesztők, programozók (Product support, rendszergazda, sales IT területen, adatelemző-igaz abban van matek bőven).


Így lehet egy gazdinfóval jobban járnál, mert eleve nincs annyi programozás benne. Ennek ellenére az informatika alapja a programozás és a matek, így tudni kell valamilyen szinten. De egyetemen amúgysem olyan vészes, meg kerüld el a nehéz egyetemeket.

2022. máj. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb akörül forog minden. A többi tárgy (oprendszerek, architektúrák, elektronika stb) egy vicc, a hülye is megcsinálja ötösre, de progból keresztbeszopatnak és szigorlat is van.
2022. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4.


Nem úgy értettem, hogy könnyű az egyetemi programozás, hanem úgy, hogy nem pont a gyakorlati hasznát kapod meg.

2022. máj. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Jah, igen, az is benne van, de nem a te mondandódra reagáltam ezzel elsősorban, hanem magára a kérdésre:)

2022. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

Én se értem, hogy akkor miért a mérnökinfot nézed. Ha közeli területet akarsz, akkor vagy ahogy írták gazdinfo, vagy akár villamosmérnökire is mehetsz.


Azért a mérnökinfonak elég fontos része a programozás. A programozás az, ami minden félévben lesz, akár több tárgy keretein belül.

Nem kell az elvégzéséhez hatalmas tudás, viszont ha leszarod és nem érdekel, akkor szerintem nehezedre fog esni, 3-4 tárgyból leülni, megérteni a komolyabb koncepciókat és utána még kódot is írni valami házihoz.

2022. máj. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szegeden végeztem Mérnökinfo Bsc-t.


Szinte pontosan ugyan azok a programozós tárgyak vannak mint programtervezőin.


És pontosan ugyan olyan mélységig. Annyi a hogy a mérnökin még több mindent tanul mellé az ember. Fizika/elektronika/mikrovezérlők stb stb.


Programozós tárgyak a mérnökin:

-Assembly

-Algoritmusok és adatszerkezetek.

-Mesterséges intelligencia

-Rendszerfejelsztés

-Alkalmazás fejelsztés

-Közelítő és szimbólikus számítások

-Programozás alapjai

-Programozás 1

-Programozás 2


De ugyebár ettől még van több is ahol kell a programozás.


A programozás 2 kurzus jelenti a végét és ez a tematikája:

[link]



Alapfogalmak az objektum-orientált programozással kapcsolatban

Erőforrások az Informatikai tanszékcsoport oktató kabineteiben

C/C++ érvényességi tartomány típusok (scope)

A névtér (namespace) scope

A classutasítás

Beágyazott osztályok, típusok

Az öröklődés

Objektumok életciklusa (létrehozás és megszüntetés), konstruktorok, a destruktor, valamint a copy-konstruktor

Operátor overloading, és a friend modifier használata

Smart pointerek, és member pointerek, referencia típusok, C és pascal eljáráshívás

Virtuális eljárások, absztrakt osztályok, késői hozzárendelés (late binding)

A volatile, const, inline modifierek használata

Statikus adattagok és metódusok

A template utasítás, alapismeretek STL-re (Standard Template Library) vonatkozóan

Absztrakt adattípusok használata, objektum-orientált programozás

Windows programfejlesztéssel kapcsolatos bevezető ismeretek


Kb most ennyi jutott eszembe.

2022. máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Ez egyébként tévedés. A proginfon mélyebben tanuljunk. Ott tanulják mögé sokkal durvábban a matekot.

Régen pont ezért volt programtervező matematikus a képzés neve.

2022. máj. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!