Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan zajlik egy szakváltás?...

Hogyan zajlik egy szakváltás? Bővveben lent.

Figyelt kérdés
Középiskolai tanulmányaim befejeztével és a jelentkezési határidőt magam mögött tudva, nyilallt belém a felismerés, hogy a műszaki irány számomra mégsem kedvező és inkább jogot szeretnék tanulni, viszont a műszaki egyetemre a pontjaim alapján nagy valószínűséggel (szinte biztosan) be fogok kerülni. Az egyik opció az lenne, hogy nem iratkozok be? vagy a másik, hogy beiratkozok és passziváltatnám az első 2 félévemet, ha esetleg jogra nem vennének fel és akkor mégis elkezdném a műszakit egy mentsvárként, ugyanis októbernek emelt szinten még egy történelem érettségit kell abszolválnom (azért októberben szeretném, mert májustól már más érettségi vizsga lép érvénybe, ezáltal szeretném letudni mihamarabb és mivel eddig műszaki irány felé orientálódtam természettudományos tárgyból tettem emelt érettségit) és a kérdés, hogy ez lehetséges e hogy beiratkozok és passziváltatom, és a ha felvesznek jogra onnantól ki kell iratkozni egyszerűen (műszaki egyetemről)? Vagy ennek van valami bonyolultabb menete? Az értelmes válaszokat előre is köszönöm. Ja meg persze, tudom, hogy előbb kellett volna helyes döntést hoznom, de most már ez a helyzet áll fent. :(

2022. máj. 13. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kevés olyan egyetem van, ahol lehet rögtön passzívval kezdeni. A tanulmányi és vizsgaszabályzatot nézd meg.

Akkor íratkozz ki, ha felvettek a jogra, ha mentsvárnak tartod a műszakit.

2022. máj. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondja az első, nem minden egyetemen lehetséges első félévtől passzíváltatni.
2022. máj. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha nem iratkozol be, akkor nem veszitesz semmit, se felevet, se a hallgatoi szerzodest nem irod ala. ha nem akarsz a muszakira jarni, akkor ne iratkozz be. passzivaltatni valszeg ugyse tudnad az elso felevet (de lehet a masodikat se)
2022. máj. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat; utánajártam (BME-ről van szó) már az első félévet is lehet passzivizáltatni.
2022. máj. 13. 16:39
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
passzivaltatni*
2022. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!