Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tenni, hogy bekerülje...

Fiona123 kérdése:

Mit kell tenni, hogy bekerüljek állatorvosi szakra Magyarországon?

Figyelt kérdés

11.-es diák vagyok, 2023-ban fogok érettségizni és felvételizni. Eddig pszichológiát terveztem tanulni külföldön, de nemrég felmerült a gondolat, hogy az állatorvosi szakma is jól illene hozzám. Azonban az a gond, hogy eddig angol emeltem van és még biológia emeltet terveztem tenni, de az állatorvosi felvételinél kémia emelt is kell. Tudom, hogy nagyon nehéz bekerülni állatorvosira, független attól, hogy önköltségesre tervezek menni és nem államira.


Tehát az a kérdésem, hogy lehetséges-e egy év alatt felkészülni kémia emeltre úgy, hogy elég jó eredményt szerezzek, hogy bejussak. A kitartó és lelkiismeretes tanulás és magántanárokhoz járás nyilvánvaló számomra, de még így sincs garancia, hogy bejutok, és nem vagyok biztos, hogy megéri e próbálkozni. A családom szerint nem, de én úgy gondolom, hogy rossz hozzáállás ha rögtön feladom mielőtt még elkezdtem volna tanulni kémiát.


A fenti kérdésre várnék választ, de szívesen olvasnék egyéni eseteket és esetleg hallgatóktól is, hogy milyen az oktatás az ATE-n, mennyire nehéz végigcsinálni, ha már egyszer bekerültél? Hányan hagyják abba a tanfolyam alatt?


Előre köszönöm a válaszokat!



2022. máj. 15. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kémiát eddig mennyit tanultál? Az emelt kémia sokkal több tanulást igényel, mint a biológia.
2022. máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, most mennyit tudsz, mennyit tudsz tanulni időben, azt milyen hatékonysággal és milyen nehéz lesz a jövő évi érettségi. Nem tartom kizártnak, hogy felvegyenek, de baromi sokat kell tanulnod hozzá. De ha ez az álmod, akkor ez ne tántorítson el, ahogy az se, ha esetleg nem sikerül elsőre. +/-1 év nem a világ. A szüleid ezt valószínűleg megértik, ha nem úgy állsz eléjük, hogy akkor te most egy évi hereverét terveztél otthon felkészülés címen, hanem mondjuk dolgozol is valamennyit a tanulás mellett.
2022. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg épp időben vagy, de kémiából a számolásokra feküdj rá meg a nyáron!
2022. máj. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még időben vagy, ha már most elkezded menni fog. Nyáron is tanulj, sokat számíthat az az idő is.

Állatorvosira csak akkor menj, ha nagyon elhivatott vagy és tényleg akarod.

2022. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%

Oda úgy tudom oda biológia kémia vagy fizika érettségi kell.

Szerintem a kémiát csináld középszinten az nehezebb, a bioszt meg emelt szinten. :)

2022. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
5: rosszul tudod, amit írsz, az az orvosikra igaz, az állatorvosira emelt biosz és emelt kémia kell, nincs választási lehetőség.
2022. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6 voltam: de az ÁOK-ra is kell a 2 emelt
2022. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
6: bocsi ezt nem tudtam azt hittem oda is egy emelt kell nem kettő.
2022. máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!