Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állatorvosi Egyetem biológia...

Állatorvosi Egyetem biológia szakáról vélemények?

Figyelt kérdés
Aki oda jár(t)/ van ismerőse ott, tudna egy kicsit mesélni a szakról? Minden érdekel, bár főleg olyanok lennének a hasznosak, amiket a honlapon nem talál meg az ember, mint közösség, terepgyakorlatok, lehetőségek, mennyire kötött az órarend, nehezebbnek élitek-e meg mint amilyennek gondoltátok stb. Legyetek őszinték, kíváncsi vagyok.

2022. máj. 16. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
És azzal hol akarsz majd melózni?
2022. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nincs szükség erre a stílusra, mint mondtam, az elhelyezkedési lehetősegekre is kíváncsi vagyok, hátha az odajárók többet tudnak mondani mint a felvi.hu statisztikái.
2022. máj. 16. 20:20
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Engem is érdekel.
2022. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 whatshername ***** válasza:
94%

Sziasztok!


Én az ÁTE-n végeztem, a BSc-t és MSc-t is ott csináltam, 2 éve végeztem.

Mint mindig, itt is vannak erősségek és gyengeségek. Erőssége a képzésnek a többi biosz szakkal szemben, hogy kiscsoportos oktatás van, max 20-25 embert vesznek fel évente. Emiatt családias a légkör, a tanárok ismernek, egyénileg is tudnak segíteni.

A képzés régen zoológia volt, ez érződik is, nagy a hsngsúly a növénytanon, állattanon, ökológián. Emellett a kutatói életpályára felkészítés is fontos, sok tárgy ezzel kapcsolatos (itt tanult öregdiákok jönnek előadások tartani a legkülönbözőbb témákban, általában olyanokat hívnak, akik keresnek is szakdolgozókat). Ja igen, el is várják, hogy mielőbb becsatlakozz egy kutatócsoporthoz, és félévente beszámolj a haladásodról (az Eltén pl. BSc-n nem is kutathatnak a hallgatók). Ez ijjesztően hangzik, de ha kutató akarsz lenni, akkor baromi hasznos, meg amúgy is, elődni meg kell tanulni szerintem.

A terepgyakok 2 hetesek és iszonyat jók, itt is az ökológiai szemlélet az irányadó.

A statisztika is erős itt, nagyon jó tanárok vannak; ez a tárgy szintén a leendő kutatóknak hasznos, sőt, alapfeltétel.

Hátrányok: ha sejtbiosz, agyas dolgok érdekelnek, akkor lehet, hogy nem ez a legjobb választás.

Sajnos az utóbbi években alig jelentkeztek a szakra, kérdésessé vált a megmaradása. Hogy ez pontosan minek köszönhető azt nem tudom, nyilván kevés a pénz, a laborok nem a legjobban felszereltek, de ez szerintem szinte minden hazai egyetemre igaz.

Elhelyezkedés: amint látszik, itt kutatókat nevelnek, én is tud. segédmunkatársként dolgozom, közben a PhD-t gyűröm. Több csoporttársam szintén így dolgozik, páran magáncégekhez mentek. Én is dolgoztam rövid ideig diagnosztikai laborban, mint asszisztens, de nyilván az nem egy álom állás egy diplomás embernek.

2022. máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Az állatorvosi szakról sokat hallottam, hogy nagyon megtöri az embert, sokkal nehezebb mint számítottak rá, a tanárok kicsinálják azt akinek nincsenek elég jó kapcsolatai, így nem igazán az az álom egyetem mint amit sokan elképzeltek maguknak. Te éreztél ilyesmit a biosz szakon?

2022. máj. 17. 15:01
 6/9 whatshername ***** válasza:
94%

Előző vagyok, igazából azt, hogy "megtör", nem éreztem, tudtam, hogy az egyetemen tanulni is kell nem csak bulikázni.

Szóval ha elszánt vagy, és szorgalmas akkor csak max fárasztó. Egy félév volt különösen szr, amikor a hét mi den napján volt zh. Sőt, én néhány állatorvosos tárgyat is megcsináltam, és nem volt könnyű, de sikerült.

Amúgy több ismerősöm jött át sz eltéről, mert ott hiába tanult, akkor is megvágták a vizsgán. Na ez az Áte-ra azért nem jellemző.

2022. máj. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi a választ, sokat segített.
2022. máj. 17. 17:24
 8/9 spivey válasza:
Csak a négyes válaszolónak szeretném üzenni, hogy az ELTE-n rengetegen kutatnak már a BSc alatt is. Sőt kimondottan bátorítják már az elsőéves hallgatókat is, hogy csatlakozzanak bármelyik kutatócsoporthoz.
2022. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Sajnos az utóbbi években alig jelentkeztek a szakra, kérdésessé vált a megmaradása. Hogy ez pontosan minek köszönhető azt nem tudom, nyilván kevés a pénz, a laborok nem a legjobban felszereltek, de ez szerintem szinte minden hazai egyetemre igaz."


Ha kevesen jelentkeznek, egyáltalán nem emiatt. Az ország legmagasabb pontszámaival dolgoznak a felvételt nyerők alacsony száma miatt, amit büszkén hangoztat is az egyetem.. ezzel elriasztva azt az amúgy is kevés érdeklődőt. Akit érdekel ez a szak, az már emiatt is inkább ELTE-re megy, ha budapesti vagy a fővárosban szeretné ezt tanulni.

2022. jún. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!