Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e fizikából emelt...

Érdemes-e fizikából emelt érettségit tennem?

Figyelt kérdés

Mérnöknek akarok tovább tanulni, pontosan nem tudom milyennek, de a mechatronikai mérnök érdekel.

Matek mellett érdemes-e még fizikából emeltet tennem, vagy elég a középszintű?


Lehetőleg olyan válaszoljon, aki értelmesen hozzá is tud szólni, esetleg van tapasztalata ebben már.



2022. máj. 16. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mérnök akarsz lenni, előbb-utóbb úgyis tovább kell majd tanulnod a fizikát, nem állhatsz meg a középszintnél...
2022. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó, oké, tudom, de azért az emelet fizika az mégis jóval nehezebb s nem tudok annyi pontot vinni az egyetemre.
2022. máj. 16. 21:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Hányadikos vagy most?
2022. máj. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
10.-es.
2022. máj. 16. 21:20
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Felesleges fizikából is emeltezned. Egyetemen nem az emelt fizika tananyagot folytatják, hanem jóval alacsonyabb szinten kezdik. Majd ott megtanítják amit kell. Matekot viszont nem szeretik visszafogni, úgyhogy a matek emelt az kelleni fog.
2022. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem is futsz majd neki az emeltnek, azért fakultációra járjál!
2022. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
A mechatro , gépész, villamos és ITs mérnök szakmák fizetetek szóval jól választottál. Az ilyen környezet, épìtő meg közlekedésmérnök szakokat nem ajánlom.
2022. máj. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 totolala ***** válasza:

SZE-Mechatronikára járok.


Sem emelt fizikát, sem emelt matekot nem tanultam, szo.ptam is a fizikával rendesen.. Talán a mechatronikán a legnehezebb a fizika a Gépész-Villany-Mecha hármasból, kva sok mechanikát fogsz tanulni. Ha megteheted, tanulj mindent emeltben, csak előnyödre válhat a későbbiekben, de ha nem tanulsz, valszeg simán behozod a lemaradást az első 1-2 félévben, legkésőbb az 1-2. bukott tárgy után :D

2022. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!