Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet e Ember és társadalomism...

Lehet e Ember és társadalomismeret etikával tovább menni bármilyen szakra ? A nyelvi felmentésem miatt választottam ezt a szakot anno...gyógytornász érdekelne nagyon mint szak, de lehet másik tárgyból újra kéne érettségiznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg van egy emelt infóm egy sajna jól sikerült etikám (a nyelv helyett) Törim, magyarom és egy matekom...a kérdésem főleg az, hogy nyelvi mentességemnek köszönhetően elfogadják e ezt az etikát vagy sem...



2022. máj. 18. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed a felvi.hu-t, láthatod, hogy az emelt informatika a középszintű magyarral együtt elég a felvételihez. Nem kell sem nyelvi, sem etika érettségi. Ugyanakkor gyógytornász szakon általában elég magasak a bejutási ponthatárok, úgyhogy jelentkezés előtt én utánaszámolnék a helyedben, hogy a célzott egyetem tavalyi pontszámai alapján mennyi az esélyem.


A gond az, hogy diplomához viszont nem juthatsz majd nyelvvizsga nélkül. Egyetlen kivétel, ha fogyatékosság (pl. diszlexia) akadályoz meg a nyelvvizsga letételében. Ez esetben kérvényezheted a nyelvvizsga alóli felmentést.

2022. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Felmentésem az van...ennél ellenére van már nyelvvizsgám 2 is, ami elvileg +pontot jelent a számomra 😄 A Debreceni Egyetemre elég pontom lenne a felvi alapján. 😊
2022. máj. 18. 10:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Az emelt bioszos anyagot azért jó ha átnézed, leginkább a sejtbioszt és az emberit, illetve a szerves/szervetlen kémiát. PTE-n kívül is biztos van sejtbiológia tárgy… és nagyban az emeltes anyagon alapul, ha ezt tudod, sokkal könnyebb dolgod van
2022. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!