Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a pénzügy és számvitel...

Milyen a pénzügy és számvitel szak?

Figyelt kérdés
különösen a debreceni egyetem érdekelne

2022. máj. 25. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit konkrétabban, mi érdekel róla? Bár én nem Debrecenbe járok, de tudok pár szót mesélni, ha elmondod mire vagy kíváncsi. 😀
2022. máj. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyire nehéz? Sok a magolós tárgy vagy azért gyakorlat központú? Diploma után könnyű munkát találni?
2022. máj. 25. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Én az ELTE-re járok psz-re, nálunk abszolút magolós az összes tárgy, a szemináriumok sincsenek gyakorlatiasan megtartva.
2022. máj. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy mennyire nehéz, hát relatív, szerintem nem annyira, ha bejársz az órákra, szorgalmas vagy, meg mondjuk matekból viszonylag stabil, akkor nem lesz nagy kihívás.

Úgy a sima közgazdaságtan/marketing/menedzsment előadás (csak mondtam pár tárgyat) nem túl gyakorlatias (nálunk), de ezeknek nem is feltétlen az a lényege. Bár egyébként én kb. egyiket se éreztem magolós tárgynak, “meg kell érteni” a logikájukat (nyilván nem úgy értős, mint egy statisztika, de nem visszaböfögni kellett a tankönyvet). Sokan végeznek közgazdászként, nagyon. Kényelmes irodai munkát szerintem továbbra is könnyű lesz találni, de az se nem az a szellemi kihívás, se nem az a fizetés, amit sokan elképzelnek, hogy majd alanyi jogon jár egy közgazdásznak. Én azt javaslom, hogy tegyél bele sok energiát a tanulmányaidba, plusz lehetőségek mindenhol vannak, ezekkel élni érdemes, és máris ki fogsz tűnni - így könnyebb dolgod lesz.

2022. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!