Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen van lehetőség...

Melyik egyetemen van lehetőség az első félévtől a passzív tanulói jogviszonyra? (DE-NK,SE-ETK,PTE-ETK,SZTE-ETSZK)

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, viszont időközben rájöttem arra, hogy mégsem azzal szeretnék foglalkozni a későbbiekben, mint amit megjelöltem. Szeretnék kihagyni egy évet és jövőre más szakra felvételizni. Viszont munkavállás és egyéb dolgok miatt jó lenne ha a tanulói jogviszonyom nem szűnne meg.

Mivel jár a pssziváltatás és egyáltalán van e rá lehetőség az említett egyetemeken?

Lehet buta kérdés, de ebben a témában nagyon nem vagyok otthol :D


Válaszokat előre is köszönöm! :)



2022. máj. 26. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Ha passzivaltatsz, nem lesz tanulói jogviszonyod
2022. máj. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
mEGNÉZED az adott egyetem szabályzatát, ezek nyilvánosak. Passzív félév esetén nem lesz tanulói jogviszonyod.
2022. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oh na ezt nem tudtam...


Köszönöm szépen a segítséget! <3

2022. máj. 26. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen ahogy mondják a többiek. SZTE-n pedig nem lehet első félévet passzíváltatni.
2022. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulói jogviszonyod már semmiképp nem lesz. A felsőoktatásban hallgatói jogviszonyról van szó.
2022. máj. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előttem írták, a passzív félév alatt szünetel a hallgatói jogviszonyod. Egyedül annyi előnye van a passzív félévnek, hogy az alatt nem kell magad után egészségbiztosítási járulékot fizetned, ha nem dolgozol. De a legtöbb helyen nem lehet passzív félévvel kezdeni. Azt persze megteheted, hogy beiratkozol aktív félévre, csak egyáltalán nem jársz be órákra, s félév végén (januárban) kiiratkozol. Ennek viszont az az ára, hogy elveszik egy állami támogatású féléved a 12-ből; de ha eleve nem akarod ezt kihasználni, akkor ez nem veszteség. Szerencsére ha a második félévre nem iratkozol be, akkor nem keletkezik visszafizetési kötelezettséged.
2022. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá a #6 válaszomhoz, hogy a döntésednek persze van egy etikai oldala is. A helyzetedben szerintem az az egyetlen igazán etikus lépés, ha még idejében visszavonod az összes jelentkezésedet. Ha ugyanis valahova bejutsz a tanulás valódi szándéka nélkül, akkor igen nagy eséllyel ezzel elütsz valakit a bejutástól, aki viszont nagyon szeretett volna az adott pályán elhelyezkedni.


Arról nem is szólva, hogy ha az összes jelentkezésedet visszavonod, annak az az előnye is meglesz, hogy a pótfelvételin részt vehetsz arra a szakra, ami mellett végül döntöttél (feltéve persze, hogy nem olyan szakra pályázol, amelyen az összes hely betelik).

2022. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!