Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME VIK mérnökinformatikus...

BME VIK mérnökinformatikus MSc specializáció választás, tanszékek?

Figyelt kérdés

Másik egyetemen végeztem a BSc-t, de mesterre szeretnék a VIKre menni. Viszont nem ismerem a tanárokat, tanszékeket, ezért nem tudok dönteni a fő illetve mellékspecializációk kapcsán.

Aki oda jár, tudna segíteni? Első sorban az Internet architektúra és szolgáltatások főspecializáció (TMIT) érdekelne. Mik a tapasztalatok a tanszékkel, tárgyakkal kapcsolatban?

Mellékspecializációnak az IT biztonság (HIT) és a Számítási felhők és párhuzamos rendszerek mellékspec (IIT). De a többiről is szívesen olvasnék tapasztalatokat.



2022. máj. 28. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
A TMIT-en trógerek vannak.
2022. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol trógerek vannak, azt kell mondjam. Az AUT talán a legjobban megérős, az talán könnyebb, mint a többi. Sajnos szerintem egyik sem jó választás, csak kevésbé rossz.
2022. máj. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenétek?
2022. máj. 28. 19:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Előre nem nyilvános követelmények, össze-vissza csúszó értékelés, változatos minőségű oktatás (de általaban szar). A tmit-en vagyok bsc-n, de hatalmas a fejetlenség, ami itt megy szinte minden oktató és konzulens részéről.
2022. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez nem hangzik jól :/

Hát esetleg még az AUT főspec jöhet szóba, de ha jól tudom, szinte mindenki oda akar menni, engem meg jobban érdekelne a hálózatos.

Diplomamunka a főspecből vagy mellékspecből kell legyen? Vagy bármilyen téma választható ami van a képzésen? Mennyire rugalmas ez?

2022. máj. 28. 20:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a többiekkel ellentétben inkább azt mondanám, ha azt választod, amit szeretsz és azért mész, mert érdekel, nem a papírért, akkor nem lesz gondod.


Mindegyik tanszékkel vannak gondok, viszont ezen túl tudsz lendülni, ha azt csinálod, ami érdekel.

2022. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És milyen a közösség? Megéri kolisnak lenni a Schönherzben? Mennyire vannak összerázódva az emberek? Aki ott végezte a BSct is, azok jobban klikkesednek? Nehéz beilleszkedni újként?
2022. máj. 28. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Szerintem a BME-s közösség amúgy jó és mások is be tudnak illeszkedni.

Nyilván akik együtt végeztek azok jobban összetartanak.


Koliban én nem laktam, de lakott ott ismerősöm. A megéri relatív. Közel laksz az egyetemhez, de kifoghatsz rossz szobatársakat is. Pl.

[link]


Szerintem ha nem laksz nagyon messze, akkor felesleges kolisnak lenned.

2022. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, az alapján érdemes specet választani, hogy melyik tetszik, ugyanis, mint mondtam, egyik tanszék sem jó szerintem, csak kevésbé rossz. Akkor meg inkább azt válaszd, amit szeretsz.

Koliban jó a közösség, azért érdemes jelentkezni oda.

Én még most vagyok 6. féléves BSc-s, úgyhogy olyan sok mindent azért nem tudok az MSc-ről, de a tanszékeket hallomásból legalább ismerem. De pl. a TMIT tartott most nekünk egy tárgyat, ahol leírták a végén, hogy full lehet, hogy valakinek elírták az eredményét, mert összekeveredhettek a hallgatók adatai, nézze azért meg mindenki, hogy olyan jegyet kapott-e, amilyet kellett volna. Vagy pl. amikor valaki megkérdezte a tárgyfelelőst (akinek azért valamennyire csak értenie kellene a tárgyhoz ugye, nem a portást kérdezte meg a srác) félév elején, hogy hány labor lesz. Azt mondta, hogy négy. Majd a félévben végül kettő labor volt. És mindezt csak egy tárgyból (IRÜ). Vagy egy másik tárgyból tavaly éjfélkor vizsgáztattak szóban. Hadd ne soroljam tovább. És ezek csak a kötelező tárgyak

A TMIT tanszék szerintem eléggé szopatós is, gondoljunk csak Dr. Gajdos Sándor Nagyon Kedves Tanár Úr Adatbázisok című tanulságos és egyedülálló csodájára, és az ahhoz asszisztáló gyakvezekre vagy labvezekre a kétperces beugróval vagy a csukott szemmel másfél órán át vizsgázással.


#2 voltam

Le leszek pontozva :c

2022. máj. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!