Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ötletek, hogy mihez kezdjek...

Ötletek, hogy mihez kezdjek és hogyan találjam meg számomra a legideálisabb munkát?

Figyelt kérdés

Első éves egyetemi hallgató vagyok magyar nyelv és irodalom valamint biológiai tanárszakon.

Pár hónappal ezelőtt tudatosult bennem a dolog, hogy én ezt nem akarom. Ez nem az a hivatás amit én szeretnék is csinálni.


De akkor mit is szeretnék?

Nem tudom…

Nem találok olyan hivatást, amire azt tudom mondani, igen, ez érdekel. A másik, hogy tartok a szüleim reakciójától mennyire siránkozni fognak ha elmondom nem szeretném ezt az iskolát folytatni. Anyámat ismerve minden egyes nap a fejemhez fogja vágni, hogy miattam kivágott annyi pénzt az ablakon. S őszintén tartok attól, hogyha elkezdek egy másik szakot kitanulni, azt is megunnám.

Hogyan tudnám megtalálni azt ami érdekel?

Számtalan kérdőívet kitöltöttem, de semmi használhatót eredményt nem kaptam.


Mi érdekel?

A fotózás, a fotószerkesztés, minden időm arra fordítanám ha lehetne, hogy alkothassak. A bökkenő csak az, hogy félek nincs hozzá érzékem, nem tudnék egyedi lenni. Rengeteg fényképész van ma már körülöttünk, munka nélkül, mert nincs egyediségük. Félek, nekem sincs és semmire nem jutnék vele, pedig szeretem amikor az emberekből a legszebbet tudom kihozni, amikor mosolyt csalok az arcukra, amikor visszalátom az alkotásaim, mert büszkék rám, tetszik nekik amit csinálok.

Grafikus munka is érdekelne, de vannak pillanatok amikor úgy érzem nincs kreatív ötletem, vagy nem fog tetszeni senkinek sem. Illetve a rajz tudásom sem túl híres, s úgy tudom, oda azért igazán szükséges.


Szeretek gitározni, s nagyon szívesen tanítanék is gyerekeket gitározni.


Emellett a gyerekeket is nagyon szeretem (nem hiába a tanári)

Eltudnám képzelni magam egy gyerek fesztiválok keretein belül, mint akik vigyáznak a gyerekekre, játszanak velük. (nem jut eszembe a neve) Esteleg táborokban is, gyerekekkel.


Emellett, szeretem azt amikor egyedül dolgozom. Amikor a saját tempómban dolgozhatok, és saját magam főnöke vagyok.


Írni is szeretek. Irodalom szakon sokszor kell történetet írnunk, azokat nagyon szeretem. Szeretem amikor saját meglátásaim szerint kell elemezni a műveket, amikor a fantáziám szárnyalhat.


Az utolsó dolog ami megfordult még bennem, az a fogtechnikus. Biológiával rendben vagyok, de a kémiával nem is tudom hányadán állok, s így teljesen biztos hogy egy újabb kidobás lenne elkezdenem, de érdekelni érdekel.


Ötletek, hogy mihez kezdjek?



2022. máj. 28. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem neked nem lehet megfelelő javaslatot adni. "...egyetemi hallgató vagyok magyar nyelv és irodalom...." ezzel a helyesírással????
2022. máj. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy látom, rengeteg minden érdekel téged, de amíg nem tisztul le, melyikből szeretnél megélni, addig csináld tovább az egyetemet. A szüleid is kevésbé hidalnak le, ha úgy hagyod ott, hogy van más terved, mint ha azzal állsz elő, hogy „ehhez nincs kedvem, de nem tudom, mihez van”.
2022. máj. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hasonló elképzeléseim vannak nekem is. Csak egyszerűen nem tudom mi lenne az, ami leginkább érdekelne. S ötletem sincs nagyon hogyan tudnám eldönteni
2022. máj. 29. 09:03
 4/8 anonim válasza:
Rajz tanár nem érdekel? Vagy valami barkácsolós szakma? Üvegműves, ötvös? Esetleg fogorvosi asszisztens vagy nyelvtanár? Tudom nyelvet nem írtad. Amin még elgondolkodtam, hogy stúdiós, színházi iskolában. Nem jut az eszembe a neve de vágó meg hasonlók. Remélem tudtam segíteni szívesen beszélnék veled, mert én is így voltam ezzel, hogy sok minden érdekelt. De felnőtt vagy így ne foglalkozz a szüleiddel.
2022. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem jut eszembe* 4-es voltam.
2022. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ez segít-e neked,de én pl. Skóciában vagyok ingatlanos.


A mi cégünk kifejezetten csak lakások bérbeadásával foglalkozik.


Rengeteget kell fotózni lakásokról, nekem egy kis időre volt szükségem,mire belejöttem.


Ami nagyon nagy plussz ennél a munkánál,a céges telefon,céges laptop,céges autó.


A munkaidőben magamnak kell beosztanom az időmet.


Fontos a kapcsolattartás a bérlőkkel.


Napi szinten emberekkel,bérlőkkel foglalkozom,nagyon fontos a rugalmasság a problémamegoldó készség is.


Legtöbbször reális valós problémákkal keresnek fel a bérlők pl. csőtörés esetén.


Ilyenkor fel keresed azt a szakembert akivel a cégünk szerződésben áll,az elvégzett munkát pedig számla alapján a tulajdonossal kifizetetjük.

Ez egy egyszerű standard probléma.


Én bevallom lelkiismeretes vagyok, próbálom beleképzelni magamat hogy mi lenne,ha én lennék a bérlő helyében.Ezért igyekszem a lehető legjobb megoldásokra törekedni.



Van egy másik bérlőm egy problémásabb,arra panaszkodik hangosak a szomszédok, ő ezért nem hajlandó bérleti díjat,fizetni.Ezt hogy oldod meg?


Normálisan kezeled,tánácsokat adsz a fal hanszigetelésére.Emailban elküldtem neki,a cégeket,boltokat ahol ezek beszerezhetők.


De ugye ez a szerződés szerint nem meghibásodás,nem egy kár a lakásban,hanem egy kényelmi funkció.


Tehát,ha ezen változtatni akar a bérlő a saját költségén megteheti.Bérlőm,mondta,hogy ez elfogadhatatlan egy pennit nem fog fizetni.


Utána legalább beszéljek én a szomszédjával,hogy halkabban társalogjon a nejével esténként.


Ezt nagyon udvariasan visszautasítottam,hogy talán erre a feladatra nem én vagyok a legalkalmasabb.


Ezek után felkereste a főnökömet és bepanaszolta,hogy sz#r vagyok nem tudom megoldani a problémáját.

Nekem meg megüzente hogy keressek neki egy csendesebb lakást ezen a környéken.


A környéken levő összes szabad lakásunkat elküldtem neki.


Amiben most lakik az 650 fontot fizet érte vagyis hát nem fizeti mert szerinte hangos.

A környéken lévő többi lakás pedig 850 fontól kezdődik.

Ezt is elfogadhatatlannak tartja.


Úgyhogy most ott tartunk,hogy nem fizet bérleti díjat, úgyhogy bár nagyon nem szeretem az ilyet a lakástulajdonos védelme érdekében,a szerződés be nem tartása végett, ki kell rakatni az albérletből,és más bérlőt keresni oda.


Én megmondom őszintén szeretem a munkámat mégha közben van is 1-2 idióta is.

2022. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
#6 Ha annyira vékonyak a falak, hogy a szomszédnak már a beszélgetése is áthallatszik, akkor nem "kényelmi funkció" a szigetelés, hanem a lakás alapfelszerelése kéne, hogy legyen...
2022. máj. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Látom, hogy szeretsz fotózni, a helyedben ebbe vágnék bele. Tanulmányok, portfólió összerakása már a suli alatt elkezdődhetne (sulis feladatok, barátoknak vagy rokonoknak végzett munkák). Ezután nyitnék egy vállalkozást és elkezdeném bármivel, majd később specializálódnék pl esküvőre, lakásfotózásra, stb. Szépen lehet vele keresni.


A szüleid igen, ki fognak akadni, de nem kell ezzel foglalkozni. Beszélj és viselkedj velük szépen, de ne hagyd, hogy olyat erőltessenek rád, amit nem szeretnél. (főleg, hogy a tanár nem feltétlenül megbecsült szakma, és keveset is lehet vele keresni) Anno én is elkövettem ezt a hibát, 2 egyetemet végeztem el és évekig kínlódtam egy olyan szakmában, ahol meg se becsültek, pedig maga a szakma elég király. Most fogom magam átképezni arra, amit valóban csinálnék, csak közben eltelt 10 év...


Az írást szerintem ne erőltesd. Tele van hibákkal és hiába szeretsz írni, ehhez tökéletes helyesírás kell. Vagy egy jó korrektor, de az ránézésre is drága lenne. A mondatalkotásod szintén rettenetes. Nem mindenki tud írni sajnos, aki egyébként szeret.


Mindezek ellenére drukkolok neked, hogy megtaláld, amit szeretnél :) Érdemes a gyakorlatban is kipróbálni, hiszen abból látod majd, hogy megy vagy sem.

2022. júl. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!