Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most miért akar mindenki...

Most miért akar mindenki elbizonytalanítani a továbbtanulással? (ált.orvosi/fogorvosi)

Figyelt kérdés

Ma tudtuk meg az írásbeli érettségik eredményét, emelt biosz és kémia érettségim is 90% felettiek lettek.

Én csak fogorvosi szakra jelentkeztem 3 egyetemre is, mert az szeretnék lenni. Viszont az eredményeket látva több tanárom és családtagom is mondta, hogy jelentkezhettem volna általános orvosira is, oda is felvettek volna ennyi ponttal. Pedig én alapból nem azért jelentkeztem fogorvosira, mert féltem, hogy nem lesz elég pontom (amúgy sincs a 2 szak között sok különbség a pontokban), hanem mert x éve elődöntöttem már, hogy fogorvos szeretnék lenni. De mégis sorolják nekem a fogorvosi szakma hátrányait, lehetnék kutatóorvos ahelyett, hogy budos szájakban turkálok, a fogorvosokat nem tekintik orvosnak, stb. Mindezt azért, mert így sikerültek az emelt írásbelijeim.

Lassan azt érzem, hogy elmegy a kedvem az egésztől, pedig eddig nagyon lelkes voltam, ezért készültem keményen az érettségire.

Szerintetek helytálló ez az egész? Én szívem szerint nem változtatnék (nem is tudok), nem tartom magam ettől zseninek, és nem is szeretnék kutatóorvos lenni.



2022. máj. 30. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Tapasztalatból tudom, hogy sok ÁOK-s vagy átlagember lenézi a fogorvost, mert "csak" a fogakhoz ért. Őszintén a többi orvos se ért a szakterületén kívül másmihez, szóval nem értem ez mire fel.

Másfelől nekem mint munkakör az fogorvosi sokkal szimpatikusabb, főleg ha magánrendelőben gondolkozol (akár mint tulajdonos, akár mint alkalmazott).


Vannak büdös szájak, de ugyanúgy vannak büdös, igénytelen emberek más szakterületen is, akiket ugyanúgy el kell látni.


A "rábeszélésük" igazából alaptalan, azt kell csinálni, amit te AKARSZ, nem azt, amire "akár mehetnél". Minek mennél orvosira, ha fogorvos akarsz lenni? Ez olyan, mint amikor 495 pontokkal jelentkeznek valamilyen nyelvészeti területre, ennyi erővel ők is mehetnének másik szerint jobb karokra, de minek, ha ők nem ezt akarják.


Ez ne szegje kedved, az eredményeidhez pedig gratulálok!

2022. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük, hadd mondják maguknak. Kívülről könnyebb mondani, hogy csináld ezt meg azt, lehet hozzájuk valóban közelebb áll az általános orvosi. De ha te fogorvos szeretnél lenni, ne változtass mások miatt. Fogorvosra is ugyanúgy szükség van, mint bármelyik másik orvosra. A pontszámaid miatt abban a helyzetben vagy, hogy nem azt kell nézned, hogy hova vesznek fel, hanem hova akarsz menni. Évek múlva úgyis az számít, hogy szívesen végezd a munkádat. Gratulálok az érettségikhez, sok sikert a továbbiakban!
2022. máj. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon menő lenézni a másikat, ez szinte genetikailag öröklődik itt. Az olyan alja helyeken is mint a közmunka, menő, aki osztja a lapátokat, mint az, aki lapátol. Ugyanez megvan az orvosoknál is. A fogorvost lenézi az általános orvos hallgató, a hallgatót a végzett, a végzettet a rezidens, a rezidenst a főorvos. Sorolhatnánk napestig. Ha nem tetszik, ahhoz el kell költözni innen. Ha itt tanulsz és dolgozol majd, akkor 2 választásod van: alkalmazkodsz és másodikosként fikázod az elsőst, vagy kiszállsz a játszmából és kívülálló leszel, nagyjából társaság nélkül. Én ez utóbbit és a költözést választottam.
2022. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szóló is írja, ezekkel nem kell fglalkozni, amíg nincs elért sikered, mindegy mennyit döglödsz egész nap, semmibe veszik a céljaid, az álmaid. Aztán ha látják a pénzed, a jó állásod, megélhetésed, és azt főként, hogy boldog vagy, akkor meg azt kérdik: De miért, és hogyan.


Ha fogorvos szeretnél lenni, az egy csodálatos szakma, és oriási szükség is van rájuk, pláne kis hazánkban. Sok sikert, nem lesz könnyű elérned amit szeretnéd, főként, ilyen keresztűzben.

2022. jún. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát eddig azért nem mondtak ilyeneket, mert nem bíztak benned, nem nézték ki belőled a 90% fölötti eredményt?... Akkor nem is érdemes rájuk hallgatnod! :)


De, azért gondolj át mindenfélét, amit mondanak, hiszen több szem többet lát. Nem kell már most örökre eldöntened, hogy mi legyen, ha viszont tényleg nem általános orvos akarsz lenni, hanem fogorvos, akkor - annak ellenére, hogy igenis odafigyelsz mindenféle szempontokra, amik előjönnek, és átgondolod mindet - ne hagyd, hogy elvegyék a kedvedet!

2022. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

6 év helyett csak 5 évet kell tanulnod. Valószínüleg magánrendelőben fogsz dolgozni és a magad ura lehetsz, nyugodt életet fogsz tudni élni. (És nem kell senkinek sem benyalnod, hogy előbbre juss). És még jól is fogsz keresni vele. (Hány érv kell még a családodnak? )😃

Ami a büdösös dolgot illeti. Amennyi szagot az egyetemi éveid alatt érezni fogsz(patológia, igazságügy..), biztos hogy a szájszag lesz a legkisebb gondod majd az életben.

4.-ed éves ÁOK-os vagyok és való igaz, hogy van egy kis negatív megítélése a fogászoknak, (**fogorvostan hallgatóknak), de őszintén… ki a francot érdekel ez?!😃 Szerencsés vagy, mert lehetőséged van azt csinálni, amit szeretnél ( Ezt a vizsgaidőszakok alatt se felejtsd majd el 😄), ha a családod meg emiatt csalódott, hogy nem szívsebész, vagy intervenciós radiológus leszel, akkor úgy kell nekik. Ez már a te utad.

2022. jún. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Isten orizz hogy én orvos legyek, nekem sajnos sose volt barátom a kémia, biosz de ha választanom kéne biztos, hogy fogorvosira mennek:)

Igaz magán fogorvoshoz járok de egyik mindenki egytől eddig olyan kedves volt velem, nyugodt környezetben van az egész hely, nincs budos egyeltalan, és nem dolgoznak annyi emberrel mint az orvosok😄 és ennek következtében biztos hogy nem jár annyi bolond ember hozzájuk mint egy korhazba, további sok sikert kívánok Neked!:) 90% fölötti emelt nem semmi😃

2022. jún. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a biztatást, örülök, hogy van itt, aki másképp látja a dolgot.❤️

Sajnos folyamatosan kapom a sértő megjegyzéseket a családomtól érettségi óta, "csak a fogakhoz ért" és "fogat húzni én is tudok" meg társai... Illetve reménykednek, hogy egy év múlva újra jelentkezem, átmegyek általános orvosira és agykutató vagy kardiológus leszek. Nagyon jól esik, hogy ennyire biztatnak. 🙄 Mindenesetre én úgyis a saját fejem után megyek és azt fogom megvalósítani, amit én szeretnék csinálni.

2022. jún. 11. 13:30
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Uramisten... Ez nagyon mérgező környezet.

Nem gúnyból, de gondolom egyikőjük sem végzett egyetemet.

2022. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez a "csak a fogakhoz ért" akkora hülyeség. Egyik szakorvos sem emlékszik a teljes egyetemi anyagra, csak a saját területüket ismerik igazán. Tök más szakra járok, de tanítanak orvosok, és marha sok olyan kérdésre nem tudnak pontos választ adni, ami nem a saját területükre vonatkozik. Vagy a családod azt hiszi, hogy a kardiológusok mindent tudnak az emberi szemről, vagy esetleg a pszichiátriáról? Mert nagyon nem. :D

A büdös dologhoz meg annyit, hogy orvosis ismerősöm többször is majdnem elájult, azt hiszem patológia gyakorlaton. Majd mesélt a kórházi gyakorlaton megismert betegekről, akik mondjuk hajléktalanok vagy ápolatlan idősek voltak. Ott is "nagyon jó" illatokról számolt be.

Egyébként az észak-nyugati határnál városonként rengeteg magán fogászat van. Több helyről is ismerek embereket, mert mondjuk a gyerekükkel egy általános iskolába jártam. Mindegyik család kényelmesen él, évente többször mennek külföldre nyaralni... Szóval elég jól keresnek. Nem tudom, hogy az ország többi részén mi a helyzet, de ha jó lettem volna bioszból és kémiából, simán lehet, hogy fogorvosnak mentem volna.

Úgyhogy ne hagyd magad. Csomó ismerősöm kezdett el olyan szakot, ami nem igazán érdekelte őket, és vagy végigcsinálták, de tökre szenvedtek közben, vagy egy-két félév után hagyták a fenébe. Hosszútávon nem lehet azt csinálni, ami nem érdekel. Szóval ne foglalkozz a gúnyolódókkal, és hajrá! :)

2022. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!