Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek még olyan jó bioszból...

Lehetek még olyan jó bioszból meg kémiából ilyen jegyekkel, hogy később azzal menjek tovább egyetemre?

Figyelt kérdés
Elsős vagyok gimiben, és bioszból meg kémiából is éppen hogy 4-es lettem, majdnem hármas. Inkább a kémiával vannak gondjaim. Ha jövőre belehúzok és megpróbálom jobban megérteni/megtanulni, van még esélyem dietetikusnak lenni? Biosz és kémia fakultációra szeretnék menni, jobban belehúztam volna, de csak év közben találtam meg azt a munkát, aminek örülnék.

2022. jún. 2. 18:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztosra akarsz menni.


Biológia:

Biológia I. - Molekulák, élőlények, életműködések - IV. kiadás

Dr. Fazekas György - Dr. Szerényi Gábor

Biológia II. - Ember, bioszféra, evolúció - IV. kiadás

Dr. Fazekas György - Dr. Szerényi Gábor

+ érettségi feladatok megoldása, ellenőrizve a javítókulcs szerint.


Kémia:

Villányi Attila: Kémia I-III

Villányi Attila: Kémia ​– Összefoglaló középiskolásoknak

+ érettségi feladatok megoldása, ellenőrizve a javítókulcs szerint.

Kísérlet:

[link]

2022. jún. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :D
2022. jún. 2. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:
+ kiegészítés: Balázs Lórántné / Saáry Anikó / Szereday Éva: Hogyan ​oldjunk meg kémiai feladatokat?
2022. jún. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én dietetikára járok, nem tudom most hogy van, de ha jól tudom most sem kell még a felvételihez se biosz, sem kémia.


Igen, az egyetemen van alkalmazott biológia is és biokémia, de nem gondolom, hogy teljesíthetetlen lenne, főleg ha rendesen készülsz a szorgalmi időszakban és nem mindent a vizsgaidőszakra hagysz.


Én gimiben 3-es voltam kémiából, nem foglalkoztam különösebben vele és meglett elsőre a biokémiám (sok tanulással és készüléssel, de túlélhető). Az tény, hogy a biokémia egy csúsztatósabb tárgy (értsd: aki első évben valami miatt csúszik, 90%, hogy a kémia miatt).


Egyébként a kémiát az alapoktól kezdik, bár gyors a tempo (nyilván), de annak is van lehetősége a felzárkózásra, akinek nem nagyon van kémiás múltja.


A biosz sem kifejezetten nehéz, viszonylag nagyobb az anyag, de nem nagyobb, mint mondjuk az anatómia vagy az élettan.


De ha mindenképpen izgulsz, szerintem az alapokat nézd át az egyetem előtti nyáron (Mozaikos könyvek pl) és ha mellé az egyetemen rendesen tanulsz nem lesz semmi baj.


( Semmelweisre járok, úgyhogy ezek az ottani dolgokra vonatkoznak)


Hajrá!

2022. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2022. jún. 22. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!