Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskola kell ahhoz,...

Milyen iskola kell ahhoz, hogy valaki művészet terápiát tarthasson?

Figyelt kérdés

Meseterápia, biblioterápia, zeneterápia. Lelki segítségnyújtás sebzett emberek részére.

De érdekel még a mentálhigiénés foglalkoztatás idősek illetve fogyatékosok részére. Kis kézműves foglalkozások tartása.

Főiskola, Egyetem???

És milyen tantárgyból kell emelt szintű ha kell egyáltalán?

Kerestem a neten de iszonyú bonyolultan írják le és nem találtam meg a kérdésre a választ.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat! 😘



2022. jún. 2. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Így hirtelen ezt az egyetlen programot találtam, ami Magyarországon elérhető, de nem kerestem bővebben utána: [link]

Azt írja, alapdiploma kell valamiféle segítő szakmában, tehát kell hozzá egy pszichológus, pedagógus vagy lelkész alapdiploma. Legközelebb talán a pszichológia alapszak áll közel egyébként azokhoz a dolgokhoz, amiket leírtál.

Ahhoz egy emelt szintű érettségi kell, ami lehet nyelvből, magyarból, biológiából vagy töriből.

2022. jún. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ezek nem önálló szakmák, hanem ráképzések. Elvégzel valamit, pl pedagógus, pszichológus, és utána diplomával tudsz ilyenekre továbbképződni, pl az Eszterházy Károly Egyetemen van ilyen.
2022. jún. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég az érettségi, kell hogy legyen felsőfokú végzettséged (legalább alapszakos diploma), utána tudsz ilyesmi szakirányú továbbképzésre menni.
2022. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A biblioterapeuta egy külön, diplomára épülő szakirányú továbbképzés. Most megnéztem a felvi-n: idén az Apor Vilmos Katolikus Főiskolán, a Debreceni Református Hittudományi Egyetemen, a Pázmányon, Kaposvárott és Pécsett van meghirdetve. Ha nincs még diplomád, akkor talán a pszichológia, pedagógia, szociálpedagógia vagy valamelyik pedagógus alapszak ajánlható leginkább alapnak, hogy ezek valamelyikébe be tudj majd utána lépni. Mivel csak kellő számú jelentkező esetén indulnak, ezért érdemes lehet majd több helyre is beadnod a jelentkezésed, ha eljutsz odáig.
2022. jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kell előtte egy alapdiploma
2022. jún. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. gyógypedagógia alapdiploma után mehetsz tovább ilyen képzésekre.
2022. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez jó bonyolult lesz. És vajon ezek a pedagógus meg pszichológiai képzések mennyire nehezek? Lehet ezekkel önállóan is munkát vállalni addig míg lesz egy ráképzés?

És ott kell lenni személyesen órákon vagy lehet online? Esetleg végzett el valaki ilyet, hogy lenne tapasztalata? Ezektől az egyetemektől, mind messze lakom, csak szállással lenne megoldható, de ennyi szabadság a földön nincs... Vizsgákon ott tudnék lenni.

2022. jún. 6. 09:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7: Ezek a szakirányú továbbképzések levelező vagy esti képzések. Ez legtöbbször azt jelenti, hogy félévente 5-7 péntek+szombat. S az ezekhez való belépéshez szükséges 3 éves alapképzés (pl. szociálpedagógia) is ugyanígy levelezőn folyik, ilyen rendszerben. Most utánanéztem: a szerintem ehhez jó alapot jelentő alapszakok közül egyedül szociális munkából van távoktatásos a Kodolányi János Egyetemen, de az csak fizetősön (félévente 231 ezerért). Levelezősön tanulhatsz ingyen is, ha eléred a szükséges felvételi pontokat. (Ha nincs diplomád még, akkor emelt szintű érettségi is kell egy tárgyból a bejutáshoz.) Levelezőn sem minden órán muszáj ott lenned, de ha nem jelensz meg, azzal megnehezítheted a dolgodat. Sajnos a vizsgákat a levelezőn és távoktatáson is legtöbbször hétköznap tartják, azokra viszont szabadságot kell kivenned, mert személyesen kell megjelenni, s ebből lehet félévente 5-8. Ez azt jelenti, hogy nagyjából évente 15 nap szabadságnál kevesebből semmiképp nem lehet megúszni. S természetesen azzal is számolnod kell, hogy a vizsgákra rengeteget kell készülni, illetve beadandó dolgozatokat is kell írnod majd. Szerintem heti 10 óra otthoni tanulással minimálisan számolnod kell az alapképzés elvégzéséhez.
2022. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichológiát tanulok, ez három éves képzés, de nem véletlenül nem áll meg senki az alapdiplománál. Nem sok mindent lehet vele kezdeni, azt hiszem már praktizáló pszichológusnál lehet valamiféle adminisztratív munkát végezni vele, meg talán katonasághoz, rendőrséghez el lehet vele menni.

Lehet esti képzésen vagy levelezőn is végezni, viszont ez még nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem kéne órákra bejárni, csak kevesebb alkalomba sűrítik a tananyagot.

Úgyhogy az egyetem azért egy teljes elköteleződés, ajánlott szerintem abban a városban albérletet és munkát keresni, ahova suliba jársz.

2022. jún. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!