Kémia elmélet??

Figyelt kérdés
Elhatároztam, hogy jövő májusban emeltezni szeretnék kémiából. Nem vagyok teljesen alapszinten, de eléggé hiányos az elméleti tudásom, így nem szeretnék belekezdeni a feladatsorok megoldásába azonnal. Tervben van az ötösöm lesz kémiából beszerzése is, de addig nem látom értelmét a feladatmegoldásoknak, míg nincs meg a megfelelő elméleti tudásom. A kérdésem az lenne, mely könyvek fedik le a legjobban az emelt szintű érettségihez szükséges elméletet? A mozaikos könyvekre gondoltam inkább.

2022. jún. 5. 17:02
1 2
 1/11 Tom Benko ***** válasza:
100%
A mozaikos könyvek jók lesznek. És nyugodtan kezdjél neki feladatsorok megoldásának, hogy lássad, milyen kérdések vannak. Vannak érettségi gyakorló feladatsorok neten is, könyvben is, érdemes ismerkedni velük.
2022. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Villányi kétszintű tankönyvét + munkafüzetét ajánlom. Semmi kertelés nincs benne, le van írva minden, ami kell.


Érettségi előtt én ugyanígy az Kémiai összefoglalóját forgattam, abban sok a plusz dolog, ami nem feltétlenül kell, de remekül összeszedi a lényegi információkat (nem magyaráz már!)

2022. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1-es írta, kezdj neki a feladatsoroknak. Példákon keresztül valakinek jobban megmarad/hamarabb elsajátítja az adott anyagot.
2022. jún. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Érdemes előbb a középszintű feladatsorokat csinálgatni és aztán az emelt szintűeket?
2022. jún. 6. 20:27
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nincs értelme középszintűzni
2022. jún. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#3-as vagyok, szerintem sincs értelme középszintű feladatsorokat csinálni. Amikor én készültem, csináltam 1-2 közepet, de rosszabb lett az eredménye, mint az emeltnek. Ha nem a pozitív visszajelzés miatt csinálnád, akkor mehet, máskülönben nem nagyon ajánlom.
2022. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor azt tanácsoljátok, hogy szerezzem be a könyveket, és ezzel párhuzamosan csináljam az emelt feladatsorokat?

Akkor tehát melyik könyvcsaládot szerezzem be? A Villányis könyveket vagy mozaikos könyveket?

2022. jún. 6. 23:01
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi segítségeket!
2022. jún. 6. 23:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a Mozaik Kémia 11-12 bőven elegendő volt elméletre, számolásokhoz pedig az Ötösöm lesz. Ezeken kívül mást nem is használtam. (2020-ban érettségiztem)
2022. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ☺
2022. jún. 7. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!