Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Döntés előtt állok, BME vagy...

Döntés előtt állok, BME vagy SZE járműmérnöki szak. Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Olvastam pro és kontra érveket mindkettőről. A legfontosabb az lenne, melyik egyetem nyújt színvonalasabb képzést, hol kapok használhatóbb tudást? Illetve mi a véleményetek arról, hogy a BME-s diploma magasabb értéket képvisel?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 6. 17:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az SZE járműmérnöki gyakorlatilag az Audi képzőhelye. BME-n általánosabb tudást kapsz, az SZE-n adott helyen azonnal használhatót.


A járműmérnöki képzés helyett én inkább egy gépészmérnöki alapszakot választanék (lehetőleg a BME-n), ott jóval alaposabb ismereteket kapsz, amire építve járművekkel is foglalkozhatsz, de nem szorít be egyetlen területre sem.

2022. jún. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A jármű gyártás is átalakulóban van, lehet hogy egy sokrétűbb tudás érdekében én is gépész bscre mennék, és vagy szakirányválasztáskor vagy msckor mennèk el járműgépész irányba. Győrt akkor választanám ha az Audi a cél, a technológiájukhoz nagyob passzoló gyakorlati tudást lehet szerezni, külön Audi tanszéke van az egyetemnek nagyon komoly Audi álltal támogatott labori órákkal. Ha ez nem fekszik neked vagy nem első rendű cél akkor meg Budapestet választanám. De a bme jarmumernoki képzéséről itt túl sok elméleti szivatós, magolos vizsgáról olvastam, bme esetében viszont biztos gépèszre mennék bscre.
2022. jún. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!