Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen az alkalmazott közgazda...

Milyen az alkalmazott közgazdaságtan szak? Milyen dolgokat tanul itt az ember, melyik tárgy mennyire nehéz es milyenek a tanárok?

Figyelt kérdés
Már mindent elolvastam róla felvin és a Corvinus oldalán, de ezekből nagyon sok minden nem derult ki a tanarokrol a targyakrol a kozossegrol a szakon. A tantargyak nevet tudom, de pl.nem hogy azon targyon belul mit tanulnék. Ha valaki oda jár és kifejtené ezeket nagyon megköszönném. :)

2022. jún. 6. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Amit a gazdasági szakosok csak kivonatolva / felületesen tanulnak közgazdaságtanból, azt tanulják az alk. közgazdászok sokkal mélyebben és részletesebben. Tehát ez tulajdonképpen az elméleti közgazdaságtan (a nevének ellentmondva). Például ilyesmiket (random példa, a Gugli dobta ki):

[link]

2022. jún. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb skill, amit tanulunk, az a statisztikai elemzés, és az erre épülő ökonometria, ami gyakorlatilag a legkülönbözőbb gazdasági adatok elemzése és jelenségek, folyamatok modellezése. Erről szól az Empirikus elemzés, Statisztika, Ökonometria I.-II., és még pár + tárgy, pl. Többváltozós adatelemzés.


Ezenkívül tanulunk közgazdaságtant: Mikroökonómia I.-II., Makroökonómia, Közösségi gazdaságtan, Piacelmélet - ezek valóban elméleti tárgyak, mint ahogy az első válaszoló írta, viszont segítenek, hogy az adatelemzést és az ökonometriai modelleket ne csak légből kapott módon dolgozd ki, mint egy idióta, hanem legyen elképzelésed a közgazdasági összefüggésekről.


Mindkét területhez (ökonometria és közgáz) kell a matematikai alap, ezt adja meg az Analízis, Valószínűségszámítás és a Lineáris algebra.


Ezenkívül vannak tárgyak amiket minden közgazdásznak el kell végeznie, ez a szak sem kivétel, ilyen a Számvitel, Vállalati pénzügyek, Vállalatgazdaságtan, plusz talán még ide sorolható a Pénz- és tőkepiaci elemzés.


Összességében szerintem elég jó szak az AK, én szeretek ide járni és érdekes dolgokat tanulunk, de szerintem muszáj valami jó mestert csinálni utána, mert nagyon jó alapokat ad, viszont mester nélkül valószínűleg ugyanúgy Excel robot leszel, mint a más gazdasági alapszakon végzettek.

2022. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A közösség pedig nagyon jó, össz-vissz 60an vagyunk a szakon, minden tárgyból egy előadás van ami közös, és két, vagy esetleg 3 szeminárium van csak, kb. olyan családias mint egy gimis osztály :)
2022. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Összefoglalásképpen akkor ajánlanám az AK-t, ha nem ijedsz meg a matektól (nem kell zseninek lenni, csak azért legyen hozzá érzéked és tudd motiválni magad, hogy megértsd, ha éppen nem annyira magától értetődő valami) és jobban érdekelnek a társadalmi-gazdasági összefüggések, mint az, hogy hogyan legyen sikeres céged.
2022. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha matekzseni vagy, akkor ott a Gazdaság- és pénzügymatematikai elemző szak, az nagyon komoly, ha kifejezetten a pénzügyi szféra, bankok, számvitel érdekel, akkor Pénzügy-számvitel, az is nagyon jó amúgy, ha meg csak annyit tudsz, hogy érdekel a business, üzleti világ, akkor Gazdálkodás és menedzsment vagy Nemzetközi gazdálkodás, de ez utóbbiakból óriási túlképzés van, és valamivel nagyon ki kell tűnni, mert évente több száz, ha nem több ezer ember végez el pl. egy Gazdálkodás és menedzsmentet, míg pl. AK-t 50-100.
2022. jún. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Esetleg még a tanárokról tudsz irni egy gondolatot. Milyenek az egyetem mas szakjaihoz képest itt a tanarok es azon kivul is szerinted milyenek voltak?
2022. jún. 7. 11:00
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Más szakokhoz viszonyítani nem tudok, ez egyébként sem úgy van, hogy egyes tanárok csak egy-egy szakon tanítanak, hanem a saját szakterületüket, tárgyukat általában több szakon is viszik.


Ettől függetlenül én a legtöbb tanárral elégedett voltam, főleg a matekot és statisztikát tanítók nagyon jók, a Mikro tanszék kissé szadista, a Makro-s tanárok viszont nagyon korrektek. Olyan érzésem nem nagyon volt, hogy valaki nem ért ahhoz amit tanít, maximum a személyes stílusa volt unszimpatikus, de ez utóbbi eddig konkrétan egyszer fordult elő.


Az meg extra adalék, hogy a legtöbb tanárunk, vagy ugyanezen a szakon tanult, vagy valamilyen korábbi verzióján, úgyhogy általánosságban szeretnek minket és egész sokat sztoriznak. Pl. amikor a matektanár úgy jön be gyakorlatra, hogy na az XY szakosok után hozzánk AK-sokhoz felüdülés bejönni tanítani, aztán sztorizik 10p-et, az elég közvetlen hangulatot sugároz.

2022. jún. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi az újabb kérdésért, de az spm képzésről tudsz vmit? Mennyire nehéz alapvetően es mennyire lenne nehéz az AK mellett?
2022. jún. 9. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!