Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel , építész...

Pénzügy és számvitel , építész és műszaki menedzser között, melyiken van nehezebb, és több matek?

Figyelt kérdés
2022. jún. 8. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Annyit mondanék a témakörben, hogy az építészmérnöki matek nem a legrészletesebb és nem a legbonyolultabb a műszaki szakok közt.

Nem szánnak rá nagyon sok időt és szerintem nem is tartják a legfontosabb tárgynak a tapasztalat alapján. (Persze nyílván nem cak a matek van ott, de a lényeg, hogy kicsit alul van talán értékelve.)

Én jártam a BME-n az első féléves Építészmérnöki matematikára.

Jóval kevésbé részletes, mint pl. a villamosmérnöki karon, de még a BME közgazdász szakos matematikájánál is kevésbé volt talán részletes. (Ezutóbbit is tapasztalatból mondom. A villamosmérnöki karos matekról meg szintén többet tudok.)

Úgy megy az Építészmérnöki szakon a matek, hogy van egy félévnyi, ami az adott félévben heti egy másfél órás előadásból(nekünk ez 45 perc utáni 15 perces szünettel volt) és egy másfél órás gyakorlatból áll. A második félévnyi matek az annyi, hogy van heti egy másfél órás gyakorlat hozzá tartozó előadás nélkül. Ezek kötelező tárgyak. És aztán van még egy azt hiszem fakultatív harmadik félév, ami lehet hogy valamelyik specializációnál kötelezően választható, vagy kötelező, én ezt hirtelen nem tudom. Most megnézve a legutóbbi heti egy másfél órás előadásból áll. Az első félév jobbára alapvető lineáris algebra és egyváltozós analízis. A második félévben vannak differenciálegyenletek alapfokon, differenciálgeometria alapfokon, komplex számok alapfokon, mátrixok spektrálelmélete(sajátértékek, sajátvektorok) alapfokon, többváltozós analízis. A harmadik féléves pedig azt hiszem jobbára numerikus matematikai módszerekről szól. Most megnéztem, és a linkelt követelmények szerint a harmadik félévesben valószínűségszámítás és statisztika is van.

A tantervek:

első félévnyi 2021/2022/1.félév (Matematika EP 1): [link]

második félévnyi 2017/2018/2.félév (Matematika EP 2):

[link]

harmadik félévnyi 2017/2018 /1.félév (Matematika EP 3):

[link]


Ha ezekkel tisztában voltál, ne haragudj!

2022. jún. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy ezek a tankönyvek, amik meg vannak nevezve:

[link]

[link]

Ezek fedik a tananyagot, ha minden igaz.

2022. jún. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Én inkább olyan irányból közelìteném meg a dolgot, hogy ha normálisan bejelentett! jól fizető állást akarsz akkor az épìtőipart mérnökként kerüld el minél messzebbre. Ingatlan árak az egekben, nem sokan ússzák meg hitel nélkül. Én mondjuk egy percet sem dolgoznék szürkén fizető cégnél, de olvastam itt pár épìtő és épitészmérnöki hozzászólást akik erre panaszkodtak, hogy mérnökként emiatt még hitelt sem kapnak szóval elindulás sem tudnak a saját ingatlanszerzés útján. Szerintem egy pénzügyi szakember valamilyen nagy multinál anyagilag sokkal jobb karriert futhat be mint egy épìtőipari mérnök. Mérnökkent a villamos ès informatikai irányzat a nyerő.
2022. jún. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!