Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy vegyész technikusnak...

Egy vegyész technikusnak mennyire nehéz az emelt kémia érettségi? Esetleg később az orvosin lehet-e hasznosítani az ott megszerzett tudást?

Figyelt kérdés
2022. jún. 9. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin sok hasznát nem veszed. Én időmben volt 1 félév általános kémia. Abban előnyben lennél a fizikából érettségizettekkel szemben, de ennyi. Ez csak egy egy féléves tantárgy.
2022. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2022. jún. 9. 17:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt érettségi sikeressége nem attól függ, hogy technikusira vagy "sima" gimibe jár az egyén, hanem saját felkészültségétől (most elit iskolákat kivéve).


Az orvosi alkalmazhatóságnak az attól függ, hogy melyik intézményről beszélünk és milyen specializációt szeretnél. Általában van egy félév kémia, amire épít többek közt biokémia is (illetve alapvető enzimkinetika, stb), szóval egyáltalán nem lesz haszontalan biztos alapokkal.

2022. jún. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jún. 9. 23:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha azt vesszük kiindulási alapnak, hogy a magyar középiskolák 80%-ban a kémia oktatás nagyon alacsony színvonalú, ezért:

- sokan kikészülnek az emelt érettségi gondolatától.

- a saját iskolájukban nincsenek meg az eszközök, idő, tanár arra hogy felkészüljenek.

- és ezért vannak tele a 70-80.000 Ft-os kurzusok, lelkes, ámde kétségbe esett diákokkal, akkor:


Ha egy jó minőségű vegyész szakközépből akarsz jó kémia emeltet írni, akkor elég nagy előnnyel indulsz.


Én a gytk-ra jártam, első órán az ált.kém. Profom egyből érdeklődött ki van vegyész szakközépből. Azok a szaktársaim tényleg értették a dolgukat. Jól teljesítettek. Szóval szerintem csak előnyt jelent!

2023. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!