Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A második fél évemet végzem...

A második fél évemet végzem az ELTE BTK szakán, azonban több ok miatt is úgy döntöttem, hogy Egerben az EKKE-én szeretnék tovább tanulni. Tudnátok tanácsot adni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy másik szakra szeretnék jelentkezni, eddig szabad bölcsészeten voltam és most média- és kommunikációra szeretnék át kerülni. Sajnos nem tudtam hamarabb elkezdeni az intézkedéseket ez ügyben, el kellett kezdenem a vizsgaidőszakot, kemény 12 órás munka mellett, hogy fizetni tudjam Egerben az albérletemet. El bagatelizáltam a vizsgaidőszakot sajnos, sok vizsgát még csak fel sem vettem, egyből megbuktam, arra megyek még pótvizsgázni, jelenleg egy vizsgám van meg és most indulok egy olyan vizsgára ami teljes mértékben esélytelen... A két félév során 35 kreditet sikerült szereznem - az előző félévem még flottul ment. Sok minden közre játszott abban, hogy miért sikerült ilyen katyvaszra ez a félév, de az elte már nem is érdekel, csak az hogy sikeresen elkezdhessem szeptemberben az ekken tanulmányaimat. Semmi problémám nincs azzal, hogy újra kellene járnom ezt az egy évet, és hogy megint 6 félévem legyen hátra, én csak azt szereznem tudni, hogy valaki járt e már esetleg az én cipőben? Lehetséges, hogy egy csodálatos levéllel a tanulmányi osztálynak bekerüljek szeptembertől valamelyik szakra? Elég jo érettségi pontjain vannak, csak ez a félév lett ilyen kaka....Ha bárki tud írni néhány segítő szót, nagyon megköszönném!!!

2022. jún. 15. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem teljesen értelek.

Jelentkeztél a másik egyetemre? Ha igen, dőlj hátra, július végén jön az sms, hogy felvettek-e.

Ha nem, akkor ez a hajó elment, gyakorlatilag esélytelen, hogy átvegyenek. Nem azonos egyetem, nem ugyanaz a szak, rosszul teljesítettél az első évben... Semmi okuk átvenni.

35 kredittel egyébként át fogsz kerülni önköltségesre (ezt csak azért mondom, ha mégis maradnál).

2022. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Előző vagyok, tehát röviden: szakváltás csak újrajelentkezéssel lehetséges, az nem működik, hogy bekéred magad a másik szakra és hipp-hopp átvesznek.
2022. jún. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem jelentkeztem februárban sajnos, ez a problémám, hogy akkor még nem tudtam, hogy Egerbe kell, hogy költözzek...az önköltségesről tudok, azért nem zavar mert semmiképp nem folytatnám itt a tanulmányaimat. Akkor az egyetlen lehetőségem az, hogy az ősszel felvételizek és januárban tudok kezdeni? Úgy olvastam, hogy július közepéig lehet próbálkozni a tanulmányi osztálynál...
2022. jún. 15. 12:25
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, mit olvashattál, sajnos más egyetem más szakára tényleg nincs más mód, mint az újrajelentkezés.

Ősszel csak akkor tudsz felvételizni, ha indul februári keresztfélévben a szak - ennek utána kell nézned, mert nem minden indul februárban is, simán lehet, hogy csak 2023 februárban tudsz jelentkezni és 2023 szeptemberben kezdhetsz.

Ha nem akarsz önköltséget fizetni, nem aktiválod az őszi félévedet, persze így tantárgyakat sem vehetsz fel.

2022. jún. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Amit az előzőek írtak nem igaz. Lehet átjelentkezni más egyetem más szakjára is, egy átvételi kérelmet kell benyújtani az EKKE-HEZ. eNNEK van határideje és ha átvesznek, nem biztos, hogy támogatottra vesznek fel. Ezt meg kell kérdezni az egriektől, hogy mik a lehetőségek. Én egyénként az elte-t is megkérdezném első körben az átvételről.
2022. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2022. jún. 15. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!