Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematika nélkül( informatiká...

Matematika nélkül( informatikábol érettségiztem helyette) egy korrekt, erős négyes erettségit tettem. Van esélyem bekerülni olyan egyetemekre, ahol nem kötelező tantárgy a matek?

Figyelt kérdés
Matematikábol értelemszerűen felmentésem volt, ezért nem érettségiztem belőle. A 11.-es évfolyamos átlagom 4,1 lett, és a 12.-es átlagom is úgyszintén. Azon kívül, hogy nem jelentkezhetek olyan egyetemekre, ahol kötelezően elvárt tantárgy a matek, még milyen hátrány érhet engem?

2022. jún. 19. 18:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Egyelőre még nem emelteztem, de még maradok két évre a jelenlegi szakgimnáziumban, és majd az emeltet a következő két évben tervezem letenni, várhatóan legalább egy négyes osztályzatra.

(Magyarból és történelemből tervezek emeltezni)

2022. jún. 19. 18:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van esélyed és semmilyen hátrány.
2022. jún. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Az a baj hogy minden értelmes szakon van matematika, valszám, kalkulus, diszkrét matematika, mindenhol más néven fut. Általában több félév. Büfé ruhatár szakon lehet nincs oda mehetsz nem hátrány. Kérdés mit szeretnél tanulni. Egyébként a tanárok azt se fogják tudni ki vagy, honnan jöttél, nem is érdekli őket.
2022. jún. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván kérdés, hogy mennyire nem megy a matek, de enélkül is vannak jó szakok:


-Jogász

-Államtudomány

-Valamilyen különleges nyelv

2022. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Bölcsésztanárok sem tanulnak sok matekot (bár abban nincs túl sok pénz).
2022. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Nyelvszakon nincs matek az biztos.
2022. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
4. Az államtudományt hanyagoljuk! Értelmetlen, piacképtelen szak, isten ments tőle.
2022. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

#7


Ezt miből számoltad ki? :) Még nincs is államtudományi szakon végzett hallgató. 5 éves, Dr. címet ad ez is, mint a jogász..

2022. jún. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
8. A szakot a jogtudományból szakították ki és nem véletlen, hogy csak a NKE-n oktatják, na vajon miért? Nincs olyan állás, ahová ez kellene. Blöff az egész.
2022. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Elsősorban bölcsészeten gondolkodtam,másodsorban pedig valamilyen médiával kapcsolatos szak ami tetszene, utolsó sorban pedig a jogász szakot tudnám még elképzelni.

Matek terén pedig az alapok ( százalékszámítás, sima számolások) mennek, szóval annyira nem leszek elveszve, ha szakon belül lennének egyéb számítások.

2022. jún. 20. 10:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!