Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Széchenyi István Egyetem...

Széchenyi István Egyetem mérnökinformatika szakon mennyi fizika van és milyen nehéz?

Figyelt kérdés
Rengeteg mindent hallottam, sokan azt mondják olyan nehéz, hogy inkább hagyja az ember a mérnökinfót, mások meg mondják, hogy nem is olyan nehéz, ahogy állítják. Bár mostani friss véleményt nem hallottam, így érdekelne, hogy mi a helyzet.

2022. jún. 25. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire nehéz, függ a helytől, de még az adott időszaktól is (nálunk például idén szeptembertől arra presszionálják az oktatókat, hogy csökkentsék a lemorzsolódást, kevésbé indirekt módon fogalmazva: ne buktassanak annyit, azaz, mondjuk ki: csökkentsék az oktatás / számonkérés színvonalát).


De azt, hogy egy ilyen szak nehéz, én inkább értéknek tekinteném, mert egy büfé informatika jellegű képzésen szerzett papír csak egyvalamire jó (illetve arra sem, mert ugye elég kemény papírból van).


Note: azért persze tegyünk különbséget a képzés nehézsége és az értelmetlen köcsögösködés között, s értsük - úgymond - jól a nehéz szót!

2022. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Előbb nem konkrétan a Széchenyi István Egyetem mérnökinformatika szakáról, hanem általában a mérnökinformatika képzésről írtam.

2022. jún. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Micsoda? Anélkül, hogy minősíteném azokat akik ezt mondták neked, inkább csak válaszolok a kérdésre: egy darab ilyen tárgy van: fizika informatikusoknak. Középiskolás fizika kiegészítve pár érdekességgel, és történetesen aki tartja egy aranyember, imád tanítani, és véletlenül sem akarja, hogy megbukj. Nekem elhiheted, fél éve csináltam meg a tárgyat pár óra készüléssel.
2022. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!