Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz szakot választottam...Mi...

Rossz szakot választottam...Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pénzügy és számvitelre jelentkeztem még februárban. Töriből és földrajzból emelteztem, de úgy gondolom kár volt. 422 pont körül lesznek a pontjaim, és ezzel nagy az esély, hogy felvesznek erre a szakra, de nem tudom, hogy tényleg nekem való-e. Érdekelt volna az orvosi is, sőt mostanában nagyon is mozgatja a fantáziámat. Azonban az online oktatás miatt aligha tudtam volna megtanulni a bioszt és a kémiát emelt szintre, ezért döntöttem a fentebb említett szak mellett. Fogalmam sincs mit csináljak, úgy érzem elrontottam az egészet. Egy évet ki is hagyhatnék, de nem szeretnék a szüleim nyakán maradni, nem is biztos, hogy örülnének neki, hogy szalajtok egy évet. Dolgozni is elmennék közben, de nem tudom hova vennének fel egy sima érettségivel meg egy nyelvvizsgával. Bármi tanácsot elfogadok, tekintve hogy kétségbe vagyok esve.


18/L



2022. jún. 27. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik kórházba mehetsz segédápolónak, nem egy orvos kolléga csinálta, akit nem vettek fel.
2022. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne ess kétségbe! :) 18 évesen semmiről nem vagy lemaradva, és ha nem vagy biztos a választásodban, inkább dolgozz egy évig, mint hogy az állami féléveidet pazarold. Nem az első ember vagy, aki ilyen fiatalon nem tudta biztosra, hogy mit szeretne. Beszélj a szüleiddel!
2022. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fiatalon biztos tragédiának tűnik egy év kihagyás, de ha évtizedek múlva, pl. 58 évesen visszagondolsz, hogy 18 helyett 19 évesen kezdted az álomszakmádat tanulni, már nem fog számítani. Ha értelmesen töltöd el, akkor még hasznos is lehet, hogy adsz magadnak gondolkodási időt.
2022. jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Mielőtt nagyon kétségbeesel, egy félévet azért járj a pénzügyre, lehet mégsem annyira rossz az.
2022. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Azert az orvosi szakma előtt végig kell azt is gondolni, hogy a felelősséget napi szinten, hogyan bírod. Van akinek nem való. Netan felìrsz egy nem oda való gyógyszert és elég nagy gond is lehet. És ez meg csak egy egyszerű gyógyszer felìràs.
2022. jún. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nagy tragédiának érzed 18 évesen ezt. Talán még a környezeted is nyomja a hülyeséget. De valószínűleg elég sokáig fogsz még élni. Felnőttként nem ilyen feszes a menetrend, mint ahogy megszoktad.

Úgyhogy csináld ahogy jólesik.

2022. jún. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, nincs semmi tragédia!

Ha fel is vesznek pénzügyre, nem muszáj beiratkoznod, és ha nem iratkozol be, azzal már nem is kell foglalkoznod.

Ha most, nyáron elhatározod magadat, és elkezded a bioszt meg a kémiát, tavasszal simán sikerülhetnek az emeltjeid.

Egyébként sokan kiahagynak egy évet, de nem kevés ember van, aki 19-20 évesen végzi el egyáltalán a középiskolát (pl. évvesztes volt, nyelvi előkészítős volt).

2022. jún. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Az a lényeg, hogy hasznosan töltsd a következő évet: dolgozz teljes állásban és mellette készülj az orvosira - vagy kezdd el mégis a pénzügyet, hátha mégis megtetszik.
2022. júl. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!