Anglisztika angoltanár?

Figyelt kérdés

Üdv.

Anglisztikára jelentkeztem, azzal a céllal, hogy angoltanár legyek. Mint olvastam augusztusban kell a tantárgyakat felvennem és az lenne a kérdésem hogy van-e olyan kötelező tantárgy, amit már az első félévben kötelező bejelölnöm hogy végül a tanári képzésen is részvehessek? Gondolom hülye kérdés, de most kezdtem csak el utánaolvasni a felsőoktatással kapcsolatos infóknak és eléggé el vagyok még tévedve.

Köszi!



2022. jún. 30. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Szia!


Ha tanár akarsz lenni, akkor célszerűbb (lett volna) osztatlan tanárszakra jelentkezned, ahol 5 év alatt kétszakos (angol+még valami) tanárnak tanulsz.


Anglisztikával csak úgy válhatsz angoltanárrá, ha elvégzed a 3 éves anglisztika alapszakot, utána pedig a 2 éves anglisztika mesterszakot is, és a mester közben vagy után a rövidciklusú , 1 éves angoltanár mesterszakot is elvégzed (tehát kb. ugyanott vagy időben, de csak 1 szakos tanár lettél és közben 3 szakdolgozatot kellett írnod 1 helyett).


Melyik egyetemre mész amúgy? Van, ahol az első évben még át lehet jelentkezni alapszakról valamilyen osztatlan tanárira. Az ELTE-n van erre lehetőség pl.


Angolon szóba jövő alternatíva még az alapszak után az 1 éves angol nyelvoktató mesterszak, de ezzel nem lehet közoktatásban tanítani, csak magánban,

nyelviskolában.


A tanárhiány és az angol nyelv népszerűsége miatt sima anglisztikás diplomával is egész biztosan fogsz tudni tanítani valamilyen formában ha ezt szeretnéd, de hivatalosan angol*tanár* csak úgy lehetsz amit írtam.

2022. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Illetve még az lenne a kérdésem van olyan mesterképzés (ami ugye szükséges a tanári képzéshez) amihez nem kell másik nyelvet tudni? A tokmács mesterhez úgy olvastam hogy kell egy másik nyelv is, vagy csak ez az egy mesterképzés van?
2022. jún. 30. 09:10
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Légyszi olvass utána a felvi.hu-n és az egyetemed honlapján a dolgoknak. Természetesen nem csak ez az egy mesterképzés van.
2022. jún. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. jún. 30. 09:20
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem amúgy nem h.lyeség, hogy anglisztikára mentél. Ha csak az alapszakot elvégzed is, már magántanárként mehetsz, ha nem rendes középiskolai tanár akarsz lenni mindenáron. Magánórákat is simán adhatsz, ha van mestered utána, az még jobb. Meg anglisztika azért is jó, mert azzal jobban tudsz menni multicégekhez meg tolmácsolni stb, mintha sima angoltanárid lenne, ha a tanítás mégse tetszene neked. Szerintem...
2022. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem hülyeség, sokan csinálják így, akiket más terület nem érdekel vagy nem akarnak a közoktatásban tanítani. Az egy éves tanárival lehet, de pl. sima angol diplomával is dolgoznak nagyon sokan nyelviskolákban vagy magántanárként. Én személy szerint nem sok jót hallottam a tanári mesterről, inkább papír mint tudás. Persze, lehet valakinek ennél pozitívabb tapasztalata van róla.
2022. jún. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint a mester közben / után elvégezhető tanári mesterre gondolok, nem az osztatlanra.
2022. jún. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy senki nem írta, hogy hülyeség lenne.


De a kérdezőnek muszáj lesz hozzászoknia, hogy jobban utána kell olvasni.

2022. jún. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!