Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pázmány Péter Katolikus...

Pázmány Péter Katolikus Egyetem vagy a Károli Gáspár Egyetem pszichológia szakát válasszam?

Figyelt kérdés

Minden véleményt, tapasztalatot megköszönnék!

Pl.: hogy milyen színvonalas az oktatás, melyik ér többet? Milyeneke a tanárok? Milyen a közösség?



A Pázmány közelebb lenne hozzám, jókat is hallottam róla, de azért nem annyira sok jót/ nem olyan felkapott mint a Károli( ami viszont tőlem viszonylag messze lenne, emiatt van a dilemma…😢)


Előre is nagyon szépen köszönöm a sok segítséget.☺️



2022. júl. 4. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkora különbség nincs, hogy megérje a távolságot.
2022. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
Mindkét egyetem a 8. kerületben van.
2022. júl. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
11%
Bár nem mint ott tanuló, úgy hallottam, hogy a Károli pszichológia szakja veri az összeset Magyarországon. (Pontok alapján nem tudom, nincs rálátásom perpillanat.) Az oktatók hozzáértő szakemberek, a követelmények azonban az egyetemi évek alatt magasak, amiket kitartó szorgalommal persze meg lehet ugrani.
2022. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

3

Pontosan ugyanez elmondható a Pázmányról is. Amúgy a Károli pszichoszakosok nem a 8kerben vannak, hanem tényleg kinn a búsban. Én Pázmányra jártam, szerintem nívós a képzés, sokat látott, izgalmas kutatásokon dolgozó szakemberek tanítanak itt is. Szerintem kb egy kaliber a két hely, főleg klinikai vonalon.

2022. júl. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
98%
A Károli pszichológia szakosok valóban nem a 8. kerületben vannak,hanem a 3.kerületben . Ezt onnan tudom, hogy én is Károlis voltam, csak én más karra jártam ,de a koliból sokan jártak oda. Konkrétan ők csak átsétáltak a koliból a suliba.
2022. júl. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%

Mit jelent az nálad, hogy többet ér?

Én Károlis vagyok, sosem jártam a Pázmányra, ezért nem objektív a véleményem. Elmondom az én tapasztalataimat. Van pályaszocializációs tréningünk, ami segít nekünk belelátni a pszichológiába a gyakorlatban. Ez nagyon nagyon király tekintve, hogy a magyar oktatás mennyire nem gyakorlatorientált. Kipróbálhatunk magunk is terápiás módszereket, jönnek előadók különböző pszichós területekről (pl. sport, művészet, család, egészség stb.) Ugyhogy már első évtől foglalkozunk önismerettel is. Ilyen csak a Károlin van. A statisztika csak gyakorlati, nincs elméleti óra belőle, a programokat és a az analíziseket tanuljuk használni, tényleg csak a fontos dolgokat, amit kutatásban használni szoktak. Persze a többi tárgyban van elmélet, amit rendesen számon is kérnek. A gyakorlatokon is tényleg gyakorlat van.

Amit én szeretek a károlis tanáraimban, hogy nem arra mennek, hogy megbuktassanak és kiszórjanak. Persze ha nem tanulsz, akkor kénytelenek, de alapvetően nincs az bennük, hogy jaj valakit buktassunk már meg, hogy érezzék, hogy ez egyetem, hanem reálisan értékelnek. Pázmányon hallottam már bukásról és csúszásról, ami elvileg a tanár miatt volt, ezt nem tudom.

Amit én nem annyira szeretek benne, hogy Óbudán van az intézet, tényleg a világ végén, nincs a közelben kávézó, étterem, csak pékségek és élelmiszer bolt. Szóval a barátaiddal itt a pékségben hesszeltek, ebédre mindenki hozza a kis kajáját, amit otthon csinált. Meg lehet szokni, de itt nincs városi nyüzsgés. kis nyugis.

2022. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!