Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a pénzügy és...

Mennyire nehéz a pénzügy és számvitel szak?

Figyelt kérdés
Gimiben 3-4 voltam matekból, az érettségi 4 lett. Idegen nyelv mennyire fontos hozzá? Introvertált személyiségű emberhez illik ez a pénzügyes téma? Mennyire magolós? Ha valaki jár ilyen szakra, leírná a személyes tapasztalatait?

2022. júl. 7. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nekem egyáltalán nem volt nehéz. De persze én tanultam...

A 3-as matek egy kicsit probléma, mert nekem kicsit azt mondja, hogy nem szoktál rendszeresen készülni. Ez így egyetemen nagyon kevés lesz.

Én hétről hétre is készültem, plusz vizsgákra kb 3 hetet, intenzíven, így csúsztam át a matekokon éppen csak kettesekkel.


Angolul tudni kell beszélni, ha normális állást szeretnél. (papír nem kell róla)


Introvertáltaknak is menni fog, de persze kicsit ki kell mozdulni a komfort zónából.


Magolós. Ezt senki nem fogja elvégezni annyival, hogy gondolkodik meg rögtönöz a vizsgán.

Sok tárgyból elég volt házi dolgozatot írni, ahhoz magolni nem kell, de a munkát bele kell tenni.

Matek tárgyakból gyakorlatilag az összes típusú feladatot be kell vágni és fejben tartani a vizsgára.

2022. júl. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, 26 évvel az érettségim után mentem a bge-re, matek érettségi nélkül. És megcsináltam, egyetlen uv nélkül... Tanulni kell, ez tény, de nem volt hármasnál rosszabb jegyem.


Azért nincs matekérettségim, mert nekünk a fizika volt kötelező eü szakközépben.

2022. júl. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Meg tudod csinálni! Javaslom, hogy keress magántanárt már az elejétől kezdve a matekhoz és statisztikához. Nem nehezek ezek a tárgyak, de ne várd meg, hogy vizsgaidőszakban ömöljön rád az egész... egyébként a marketing szak szerintem valamivel könnyebb, de sokkal változatosabb is, és karrierben meg kb ugyanolyan perspektívát nyújt.
2022. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem ezen a szakon tanulok, de vannak ismerőseim az egyetemen, akik igen.


Matek az igazából csak analízis meg statisztika van. Ha átlagos képességű vagy, abszolút teljesíthető. Az alapján, hogy négyes lett az érettségid szerintem nem lesz vele nagy gondod, ha rendesen készülsz. Nálad rosszabb érettségi eredményt elért embereknek is sikerült.


Általában nem a matek miatt szoktak panaszkodni, hanem a számvitel miatt. Persze nem az alapozó számvitel tárgy miatt, hanem amik erre épülnek. Ismerek olyat, aki emiatt hagyta ott a szakot.


Idegen nyelv az nagyon fontos abból a szempontból (is), hogy ahhoz, hogy megkapd a diplomád nem elég egy B2-es nyelvvizsga, hanem vagy egy szakmai B2-es nyelvvizsga kell vagy egy általános C1-es.


Én azt gondolom, ha elég kitartó vagy és valóban ez a terület érdekel, akkor képes vagy elvégezni a szakot. Sok sikert kívánok! :)

2022. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Bármi lehetséges, de azért a mézes madzag mellett tegyük azt is hozzá, hogy akadnak olyan emberek is, akik mondjuk szín 5-ös matekkal rendelkeztek, esetleg oktv-t is nyertek, mégis kibuktak.


Én azt tapasztaltam egyetemen, hogy ide kell józan paraszti ész is, egy kis magoló tehetség is, egy kis logikus gondolkodás is. Agyadnak minden területén jónak kell lenned. Tehát ha magolós vagy bukta, ha túl okos vagy bukta. Ha nem vagy szimpatikus a tanárnak az is bukta.


Szerintem egyetemisták 80%-a csúszik, azért azt is tegyük hozzá.

2022. szept. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Van akinek megy van akinek nem. Ha gyengébb voltál matekból mindig is, akkor én azért átgondolnám a helyedben,- nem feltétlen azért, mert nem fog menni, hanem azért mert feltételezem nem volt sose a szíved csücske a matek, ez a szak meg 90%-ban számolás. Szeretnél egész életedben számokkal foglalkozni és számolni?
2023. febr. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
Kozepsuli: En kozgazt tanultam 5 evig majd leraktam egy penzugy-szamviteli ugyintezos szakmat, semmi koze nem volt hozza a mateknak se az idegen nyelvnek.. egyebkent lelehet rakni a szakmai idegen nyelvet ha szeretned ( bar nalunk nem koteleztek es nem volt kedvem a nemet kozgazhoz)
2023. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekem nagyon nehéz volt. Nagyon szeretem a matekot, de ennek semmi köze hozzá... Könyvelésből és pénzügyből nagyon nem voltam jó, számvitelből 3/3 vizsgáztam is.

Aztán végül gazdálkodás és menedzsmenten végeztem (négyes diplomával), mert az sokkal közelebb áll hozzám és csak 1-2 pénzügyes tárgyat kell teljesíteni.


De! Hiába rémisztgetek itt bárkit ezzel, valószínűleg én vagyok más beállítottságú. A matek egyébként ment, a humán kurzusokból pedig 4-5 jegyeket sikerült szereznem. Azert írom le mindezt mert: Beállítottság kérdése. Összességében nem könnyű szak! De ha ráérzel és szereted akkor neked való.

2023. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!