Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot érdemes választa...

Melyik szakot érdemes választani? Melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni és minden is érdekel, de egyben semmi sem. Jelenleg közgáz-os iskolába járok, és nem is állnak tőlem messze a tantárgyak, ezért tartom logikusnak, hogy esetleg ilyen irányba tanuljak tovább. Leginkább a pénzügy-számvitel szakon (de ide nem vagyok biztos, hogy lesz elég pontom) gondolkodtam vagy a NKE adó-és pénzügyi nyomozó szakán. Ezen kívül, ami talán a legjobban érdekel, de elég vegyes dolgokat hallottam róla, hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni (egyetemi nyílt napon is az egyik hallgató azt mondta, hogy ez azoknak való, akik még nem tudják mik akarnak lenni), az a szociológia, majd azután survey statisztika msc. Végül ami még érdekel, az az élelmiszermérnök, amit később esetleg diatetikus szakkal kombinálnék.

Ezek azok a szakok, amik jelenleg legjobban érdekelnek. Melyik az a szak, amit érdemes lenne választani abból a szempontból, hogy melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni, és persze, amivel azért lehet valamit keresni is hosszabb távon?



2022. júl. 10. 10:10
A kérdező szavazást indított:
Élelmiszermérnök
Szociológia
Pénzügy-számvitel
Adó-és pénzügyi nyomozó
26 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyomozót semmiképpen, gyakorlatilag rendőr vagy, ennek minden hátrányával.

Élelmiszermérnök nem a legjobban fizető mérnöki szak.

Dietetikus nem lenne rossz, de ma már az egészségügyben se annyira jó elhelyezkedni, mindenesetre ha ez érdekel, akkor viszonylag könnyű vele magánpraxist indítani, mivel nem kellenek hozzá speciális berendezések, gépek stb.

Szociológiához nem tudok hozzászólni.

A pénzügy számvitel nem rossz szak, sok helyen lehet vele munkát kapni.

2022. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek közül a pénzügy-számvitel egy jó szak, és olvasd el itt a 3-4. hozzászólást is: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..
2022. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül az egyetlen értelmesnek tűnő választás a pénzügy-számvitel, az viszont hasznos, ha jó helyen végzed és értesz is majd hozzá.


Az élelmiszermérnökkel nincs sok lehetőség, hiába hangzik jómak, a szociológia szinte azt kell mondani, hogy teljesen kizárt ezzel pontosan szakmádba vágó állást találni, amiből meg is élsz majd, nyomozói meg ilyen rendőrségi rendszerben ekkora jövedelemmel egy önaz.patás kb.

2022. júl. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Önszopatás
2022. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%

Most gondold végig: elvégzed a pénzügy-számvitel szakot, azzal amennyire én tudom nem annyira komplikált bekerülni a NAV-hoz tiszti állományba, max beiskoláznak egy 2 éves levelezős NKE-s szakra. Tegyük fel leszerelnek/nem tetszik utána még mindig van egy hasznos civil diplomád, ami nem a 4000. nemzetközi gazdálkodás hallgatóé. Ehelyett, ha elmész az NKE-ra elvégzel egy fizikailag szopatósabb képzést, utána meg lesz egy rendészetis diplomád, ami kb. csak egyfajta munkához jó. Ebben az esetben ha leszerelnek/mégsem tetszik nem tudsz vele olyan jól lavírozni az állások között, mint a pénzügy számviteles diplomával. Ha meg tudod érteni a gazdasági matekot és a statot akkor menjél psz-re. Ugyan úgy fogsz kelleni a pénzügyőröknek, meg más hatóságnak is hasznára lehetsz, mert feltételezem a kérdésből ez a terület nem áll tőled messze.


Élelmiszermérnökire akkor menjél, ha szeretted a kémiát, a bioszt és fizikából sem buktál meg, mert maga a képzés erről szól. Van utána vele munka, de nem mindenhol, inkább vidéken. Ettől függetlenül nem egy rossz szak az sem. Dietetika mestert nem tudsz végezni utána, csak táplálkozástudományit, a kettő meg nem ugyan az, 4 éves dietetika bsc-t meg szerintem kicsit rossz lenne utána végezni, bár ne szaladjunk annyira előre. Az élelmiszermérnök minőségbiztosítással, élelmiszeranalitikával és a technológiával foglalkozik elsősorban.


A szociológia meg na, bölcsész téma, nem kell tőle sokat várni, szerintem ennél mindegyik lehetőség jobb.

2022. júl. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!