Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű angol és történel...

Emelt szintű angol és történelem érettségihez anyagokat hol találok?

Figyelt kérdés
Jövőre angolból és történelemből emelt szinten fogok érettségizni és valaki tudna nekem küldeni oldalakat vagy ötleteket, hogy hol találok ehhez hasznos anyagokat ahol minden meg van? Előre is köszönöm <3

2022. júl. 17. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Történelemből a B.Mátyus Gyöngyi, Bori István féle emeltes könyvet ajánlom. Nem kell külön megvenni hozzá a közepes verziót, tartalmazza az egész anyagot.
2022. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én már pár éve csináltam végig ugyanezt, és akkor még picit mások voltak a követelmények, de megpróbálok segíteni.

Először is: jársz faktra? Nekem az volt talán a leghasznosabb. Mindent szépen végigvettünk, így magamtól viszonylag keveset kellett ezzel foglalkoznom.

Másodszor: vannak erre a célra készült, témakörös könyvek. Angolból a 1000 Questions-t használtam (igaz, a felsőfokús verzióját, mert közben nyelvvizsgára készültem, de van középfokús változata is, ami emelt érettségire is jó). Töriből a B. Mátyus Gyöngyi-Bori István-féle Történelem érettségi témavázlatok emeltes kötetét vettem meg. Nem tudom, hogy az új követelményeknek megfelelő verziójuk van-e, de szerintem érdemes megnézni. Viszont tényleg mindenképp figyelj rá, hogy melyik évi követelmények alapján íródott könyvet veszel, mert mostanában sokat variáltak ezekkel.

Harmadszor: a sima tankönyvek (elsősorban töriből) egyébként is tartalmazzák az anyagot. Az egyéb könyvekben jó, hogy összegyűjtik külön, hogy mi kell az emeltre, gyakran átfogóbb módon írnak egy témáról, de tulajdonképpen minden benne van a tankönyvben, úgyhogy ne hanyagold el azt sem.

Negyedszer: a korábbi évek feladatainak megoldása messze a legjobb gyakorlás, változó követelmények ide vagy oda. Minden érettségin (de nyelvin főleg) típusfeladatok vannak. 2005-től kezdve fent van minden érettségi az Oktatási Hivatal weboldalán, bőven van még időd csinálgatni őket. Van hozzájuk javítókulcs, úgyhogy tudod magad ellenőrizni (sőt, itt még "puskázhatsz" is, ha elakadtál).

Összességében nyugi, így utólag belegondolva nem voltak nehezek ezek az emeltek, vannak ezeknél sokkal durvább tárgyak. Mondjuk ez tök szubjektív, de én szerettem az angolt és a törit, jó tanáraim is voltak, szóval minden adott volt. De tényleg ne aggódj, biztos simán menni fog, ha készülsz rendesen. :) Hajrá!

2022. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%

Sziaa

Én is ezekből emelteztem. Az angolra iskolában készítettek fel, szóval arról annyit nem tudok mesélni, a törire teljesen önállóan készültem. (az angolom 90 a törim 86 százalék lett)

Ha gondolod szívesen elküldöm az anyagaimat amik alapján én készültem, de igazából számomra nagyon hasznosak voltak a Zanza Tv anyagai és a Bornemissza Péter Gimnázium youtube csatornai ezek mind ugye videók.

A pontos témakörök fent vannak az oktatási hivatal honlapján mind a 150 körüli témakör ami emeltre kell. Ezekhez lehet elérni vázlatokat, kidolgozott témaköröket stb. Amit nagyon ajánlok azok az adattárak ezekte is neten megtalálod, fel van sorolva az összes évszám, név és fogalom ami kell.

Az esszékhez javaslom a további évek anyaigait és a követelményeket megnézni a javítási útmutatók alapján és magadnak is tudod őket javítani. Nekem a rövid és a hosszú esszém hibátlan lett, és ezalapján csináltam a komplexbe is csak pár hibám volt.(Ezeket nem felvágásból szeretném mondani, csak hogy én így értem el jó eredményt.)

Az egyetlen könyv amit ajánlok beszerzése a maxim kiadó kidolgozott szóbdeli tételes könyve, konkrétan teljesen ki van ott dolgozva az összes tétel, feladatosan stb neked már semmi dolgod nem lesz külön a szóbeli készüléssel ha az megvan.

2022. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!