Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha programozó szeretnék...

Ha programozó szeretnék lenni, akkor a matematika szak jó lesz nekem?

Figyelt kérdés
Sajnos csak emelt bioszom van, így nem tudok informatikai szakra jelentkezni (eddig soha nem kellett infos szakokra emelt, h kapnak be)
2022. júl. 27. 19:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Soha nem tanultam emelt matekot. Középszinten érettségiztem 87%-al.
2022. júl. 27. 19:49
 2/7 A kérdező kommentje:

Néztem hogy vannak informatikai tárgyak is.


Digitális képfeldolgozás

Logika és informatikai alkalmazásai

Programozási ismeretek

Adatbázisok

Algoritmusok és adatszerkezetek

Mesterséges intelligencia

Algoritmusok és adatszerkezetek

Számítógép hálózatok

Programozás II.

Rendszerfejlesztés I.

A számítástudomány alapjai

2022. júl. 27. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy teszel egy infó érettségit, ami az egyik legkönnyebb dolog a világon, és oda mész ahova akarsz.
2022. júl. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokan ajánlják a matek szakot infós területre.
2022. júl. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Data Scientist ***** válasza:
96%

A matematika nagyon jó alapozás, ha programozó szeretnél lenni. Amiket felsoroltál tárgyak, önmagukban is kitesznek egy 3/4 informatika szakot (hozzátéve, hogy van mellettük még egy teljes matek szak is).


De ha jó vagy biológiából, akkor az is egy lehetőség, hogy elmész biológia szakra, onnan biostatisztikára vagy bioinformatikára, és data scientist (adattudós) leszel. Sok biológus lesz adattudós, pl. az egyik legismertebb data scientist youtuber, a Data Professor is biológus. https://www.youtube.com/c/DataProfessor


A data scientist egyfajta programozó statisztikus. Adatelemzéssel, prediktív algoritmusokkal, adatvizualizációval, mesterséges intelligenciával, tanuló rendszerekkel stb. foglalkozunk. Nagyon érdekes és sokrétű terület, és hatalmas rá a kereslet. A matematika szak is szuper alapozás az adattudományhoz (sőt igazából ez a leges-legjobb technikai értelemben véve – a biológusok, fizikusok és szociológusok előnye pedig az, hogy ők az egyetemen elejétől kezdve rengeteg valódi adattal dolgoznak, és tanulnak adatot elemezni).


Az is fontos, hogy szeresd, amit csinálsz. Mi a szíved csücske?

2022. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem tudom, de egy barátom netről tanult meg programozni, nincs semmi infós végzettsége és simán felvették egy céghez havi 400-ért. Ő azt mondja, hogy ehhez nem kell egyetem, sőt lelassít a fejlődésben, mert magadtól gyorsabban tudsz haladni.
2022. júl. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindezeket a kérdéseket nem informatikai szemszögből tárgyalja, hanem matekos szempontból. Programozásra lesz pár tárgy, ahol nem az informatikában fontos nyelveket tanulod, hanem pár más nyelvet, ami informatikus szemszögből nem létezik.

Persze tanulhatsz mellette Javát, C++-t, C#-ot, Pythont, JavaScriptet, PHP-t, mellé HTML-t, és ezeket felveheted szabválnak, de a megfelelő tárgyak neve nem árulja el, hogy melyik nyelvet tanítják rajta. Úgyhogy szerencse kérdése, hogy mit fogsz ki.

2022. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!