Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg melyik irányba lenne...

Jelenleg melyik irányba lenne jobb elindulni? Tanárképzés vagy Gyógypedagógia? Nem túl könnyű a döntés. Sokáig tanári mellett voltam, de most átgondolva a leendő munkámból adódóan mégiscsak a gyp-t lenne érdemesebb végigjárni.

Figyelt kérdés

2022. aug. 1. 23:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%
Mindkettő opció remek, ha nagyon kevés pénzt akarsz keresni nagyon sok stresszel.
2022. aug. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%

Ezekkel a szakmákkal főleg vállalkozásban érdemes gondolkodni, ha meg szeretnél élni belőle.


A tanárképzés 5 éves, a gyógyped. 4 éves.

Ezen kívül a kérdés, hogy azoknak szeretnél-e segíteni, akiknek tanulási nehézségeik vannak vagy csak simán tanítani szeretnél tantárgyakat, nyelveket stb.

2022. aug. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Én is erre gondoltam, hogy fokozatosan kiépítek egy külön vállalkozást, amiben a tanáriból adódóan érettségire készítek fel, gyógyped részéről pedig fejlesztek. Meglévő diplomával elvégzem 3 év alatt az autizmus spektrum pedagógiáját és akkor így igazából minden megvan, amivel foglalkozni szeretnék. Kellő szakmai tapasztalattal még a vizsgaelnöki szakvizsgát csinálnám.

Egy jó ideig biztos, hogy iskolában fogok dolgozni, viszont akkor ezt így járható útnak vélem, főleg a mai világban, amikor nincs tanár.

2022. aug. 2. 03:00
 4/34 anonim ***** válasza:
20%

Boldog éhenhalást😘


Puszi: egy ex-pedagógus

2022. aug. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Boldogabb leszek, mint ön, akárhogy is hívják... Akiben valóban megvan az elhivatottság, azt nem tudjuk ex-pedagogusnak nevezni... Erről ennyit.
2022. aug. 7. 23:09
 6/34 anonim ***** válasza:
60%

Nem a négyes vagyok, de abban egyet tudok vele érteni, hogy még nincs róla fogalmad, milyen pedagógusi fizetésből megélni. Ha nincs pl. egy jól kereső párod, még egy albérletet sem tudsz kifizetni a fizetésedből. A kaja mindenhol egyre drágább, néha egyéb dolgokat is kell venni (pl. tisztítószerek, ruhák, bérletek), és még az esetleges szabadidős tevékenységek áráról nem is beszéltünk...

Szép meg jó dolog az elhivatottság, és szerintem is hatalmas szükség van rá manapság ezen a területen, de csak abból nem lehet megélni, és ne nézz le másokat azért, mert ezt belátják. Akinek mondjuk a családját kell eltartania bő 200 ezer forintból, annak nem az elhivatottság lesz az első, hanem az, hogy a gyerekei elé ételt tudjon tenni és be tudja fizetni a számlákat.

Nem akarom itt játszani a "tudálékos öreget", mert ha most készülsz továbbtanulni, akkor nem vagyok nálad sokkal idősebb. De nagyon könnyű úgy papolni ezekről a dolgokról, ha nem látod, hogy pl. az elmúlt hónapokban kétszeresére nőtt egy család hétvégi bevásárlásának az ára, miközben a fizetésük valószínűleg ugyanannyi, mint korábban. Az albérletárak évek óta az egekben, úgyhogy a mi generációnk egy jelentős részének esélytelen, hogy valaha is legyen saját lakása. Úgyhogy elhiszem, hogy elhivatott vagy, reméljük, ez így is marad az egyetem végére és tényleg boldog leszel a szakmádban, de ne szólj le másokat azért, amiért biztosabb megélhetés után néznek, mert könnyen lehet, hogy 5-10-20 év múlva te is ilyen helyzetbe kerülsz.

2022. aug. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
37%

Kicsi birka, ha a lakhatásod sem tudod fizetni, semmire sem mész a hivatással. Én sem hittem el, mikor kidobott a főbérlőm, akkor váltottam csak.


Budapesten egy átlagos (nem a legesztétikusabb) albérlet 170 ezer. Közös költség 15, rezsi 25 (most az emelés után két az több is).


Kezdő tanári bér nettó 172 ezer.


Kajálni miből fogsz? Buszbérletet venni? Gyógyszereket, ha megbetegszel? Édesanyádnak miből veszel szülinapi ajándékot, ha saját magadnak sem lesz kajára?


Próbálj meg először segítség nélkül albérletben megélni havi 172 ezerből csak 2 hónapig, ha az sikerül, akkor hajrá.


Dobálózhatsz itt a hivatástudattal, de nekem volt olyan kolléganőm, akit eltartott a férje, aztán a pali egyszer csak elkezdett inni és verni őt, ő meg nem tudott elköltözni tőle, mert tanári bérből nem futotta volna neki meg a kislányának a lakhatásra. Úgyhogy ügyesen sminkelt, hogy kevésbé lássuk meg rajta a kék-zöld foltokat.

2022. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Én ezen nem fogok vitatkozni, inkább úgy fogalmaznék, hogy idővel, ha magasabb végzettségem lesz, akkor a fizetés is emelkedni fog, addig pedig ki lehet gazdálkodni abból a szűk 200 körüli összegből is a szükséges dolgokat.
2022. aug. 8. 15:00
 9/34 anonim ***** válasza:
59%

"ha magasabb végzettségem lesz, akkor a fizetés is emelkedni fog"


Kisangyal, te vagy troll vagy, vagy elképesztően ostoba. Magasabb végzettség??? 😂😂😂 Tanári mesterdiplomával kapja az ember az előbb említett szakmunkás minimálbért. Akinek van négy darab tanári mesterdiplomája, az is pont ennyit kap, nem fog neked többet adni állambácsi csak azért, mert csináltál még egy diplomát. Sőt, nyelvvizsgapótlék sincs tanárként, 4 nyelvvizsgával is a garantált bérminimumot kaptam.

2022. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
47%

#8 Akkor mivel magyarázod, hogy igenis elhivatott, harminc éve a pályán lévő, mesterdiplomás tanárok hagyják ott a munkájukat, mert nem tudnak megélni a fizetésükből? Nem tűnt fel, hogy a tanári tüntetéseken nem csak pályakezdők vettek részt? És nem, az idősebbek nem csak szolidaritásból voltak ott. Nehogy azt hidd, hogy később annyival többet fogsz keresni. A folyamatos inflációról (és a közben nem növekvő fizetésekről) nem is beszélve.

Ha egyszer gyereked lesz, és nem lesz egy jól kereső párod, miből fogjátok eltartani? Nem csak anyatejre van ám szüksége egy babának. Pelenka, cumi, cumisüveg, babaruha árakat pl. láttál mostanában? A nagyobb gyerekeknek meg még több dolog kell: ruhák, amiket néhány hónap alatt kinőnek, játékok, tanszerek, iskolán kívüli foglalkozások árai... Nézd csak meg, mennyibe kerül egy doboz Lego vagy egy Barbie. És ha esetleg nem is tervezel gyereket, még nem mentél nyaralni, nem költöttél autóra, bérletekre, háziállatra, kisebb-nagyobb ajándékokra, szabadidőre, az időnként felbukkanó, hirtelen nagyobb kiadásokra (pl. valami elromlik az autón, új mosógépet kell venni, megbetegszik egy családtag vagy te magad). Tényleg úgy szeretnél élni évtizedekig, hogy körömrágva várod a fizetést, mert elfogyott az előző havi? Ha a válaszod igen, akkor hajrá, én személy szerint nem akarlak lebeszélni. De ne általánosíts, mert közel sem tudja mindenki kigazdálkodni a tanári fizetéséből, amit kell, még 30 év munka után sem, és nem lehet hibáztatni senkit azért, mert jobban fizető állás után néz.

2022. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!