Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi időre lenne szükségem,...

Mennyi időre lenne szükségem, hogy felkészüljek az emelt szintű matek érettségire?

Figyelt kérdés
2 éve érettségiztem le, a középszintű matekom 68% lett, úgy hogy nem tettem bele mindent. Azóta természetesen sokat felejtettem. Egyetemre szándékozom menni, mérnök vagy közgazdász szeretnék lenni. Természetesen tanárt is keresek majd, aki felkészít.
2022. aug. 3. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Igaz,hogy nekem anno még nem volt kötelező emelt érettségi, de azt hiszem, hasonló matek érettségivel lettem mérnök. Persze utána az első felév matekot el is buktam az egyetemen, de nem adtam fel. Neked is ezeket ajanlom: menj el magántanarhoz aki felkeszìt, (többet is ki lehet próbálni ) és ha sikerül ezt lehet folytatni egyetemen is, ès ott is az adott tananyagot több tanarnál is meghallgatni, meg kell találni a megfelelő embert akinek az oktatási stílusa át jön neked
2022. aug. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Volt pár ev amikor az iskolai oktatás nem jött be nekem, valahogy nem jött àt, ott elvesztem, magam nem tudtam már behozni. De a fent vázolt megoldással is kitartással sikerült. Minel több könyvből, oktatótól , videóból igyekeztem tanulni és végül beérett a dolog. Az éppenhogy négyes középszintü érettségim után az utolsó egyetemi matek vizsgamon jeles lett az osztályzatom ha jól emlékszem, és ezt nagyon kevesen mondhatták el magukról.
2022. aug. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mennyit adsz bele, illetve hogy mennyi lehetőséged és időd van tanulni és gyakorolni. Ha mindent beleadsz, akkor akár jövő tavasszal meglehet az emelt, de érdemes ezt majd megbeszélni a tanárral, ő egy-két hónap után már fel tudja mérni a képességeid és a fejlődésed ütemét.
2022. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére könnyen együtt tudtam dolgozni a régi tanáraimmal, legyen szó matekról vagy bármilyen más tantárgyról.
2022. aug. 3. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!