Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kisgyermeknek zeneiskola vagy...

Kisgyermeknek zeneiskola vagy magántanár?

Figyelt kérdés

Egyikünk sem zenél, szóval tapasztalatunk nincs a témában.

Dobolni szeretne a gyermekünk, és először ez a kérdés vetődött fel. Milyen szempontok alapján tudnánk jó döntést hozni?

Amit egyelőre megbeszéltünk, hogy támogatjuk a kicsi próbálkozásait, mellette állunk, ha esetleg komolyan érdekelni fogja, és akkor is, ha nem.



2022. aug. 4. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Én jártam zeneiskolába mikor kicsi voltam, és volt felvételi, mellette év végén vizsga és jegyet is kaptunk. Szerintem ez egy sima magántanárnál nincsen. (Arra nem emlékszem zeneiskolában fizettünk-e, szerintem nem.)
2022. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A vizsga meg a pénz egyelőre többedrangú.
2022. aug. 4. 18:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyes vagyok, igen azt tudom, csak azt akartam ezzel mondani, hogy maga a zeneiskola jóval iskolaibb volt, kötelező vizsgákkal, bizonyítvánnyal, ami engem akkor stresszelt kicsit. Míg lehet egy magántanárnál szépen haladhattam volna saját tempóban.
2022. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ó, értem már. Köszönöm! Akkor talán a magán óra lenne egyelőre jobb, a gyerekem nem iskolás még.
2022. aug. 4. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet van zeneiskola ovisoknak is. Én negyedikes voltam mikor mentem és zenei tagozatos, de így is nehéz volt (nekem) a felvételi. Ritmusgyakorlatokat néztek és énekelni kellett. Lehet aztán zeneiskola és zeneiskola között is van különbség.) (1. és 2. válaszoló vagyok)
2022. aug. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot fontoljatok meg.


Egy: a gyerekeknek inkább a játékos figyelemfenntartás és a tehetséggondozás a fontos, és nem a tananyag. Senki nem lesz jobb dobos attól, ha 5 éves korától keményen trenírozzák. A cél az, hogy jól érezze magát, és kiderüljön, hogy mennyire tehetséges. Fontos, hogy a korának és figyelmi szintjének megfelelő képzést kapjon, és közben megszeresse a zenélést. Kiderülhet, hogy bár dobolni kezd, mégis végül valami más hangszerbe szeret bele. Ez sem baj, a fő az, hogy kiderüljön valami, és legyen egy tudatos fejlődés-fejlesztés.


Kettő: sokféle zeneiskola és magántanár van. A fő feladat, hogy olyat találjátok, ahol az előző szempont érvényesül. Így mindegy, hogy magántanár vagy iskola.


Az iskolák általában kötöttebb tanrendben működnek, a vizsgák és a koncertek, meg persze a zenészközösség sokat hozzáadhatnak a fejlődéshez. Magántanárnál könnyebb "szétcsúszni", lelassulni, mint iskolában.


Végső soron maga a tanár számít, hogy foglalkozik-e érdemben a gyerek fejlődésével, vagy csak leadja az órát.

2022. aug. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
6-os szépen leírt mindent, szuper komment. Van még egy olyan felvetés is, hogy pont a dobolást, hány éves kortól javasolt elkezdeni. Ki vannak e alakulva már a szenzomotorikus/kéz-láb koordinációs készségek, amit a hangszer igényel, stb. Csak dícsérni lehet a hatost. Forduljatok oktatóhoz és kérdezzetek rá, hogy a csemetétek, aki ki tudja hány éves, alkalmas e rá életkoránál fogva, hogy dobolni kezdjen. Gondolom akár az írásbeliség hiánya halaszthatja kicsit a dolgot.
2022. aug. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!