Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek magyarul vagy...

Szerintetek magyarul vagy angolul érdemesebb tanulni gazdaságis szakokon?

Figyelt kérdés
Nyilván magyarul egyszerűbb, de belegondoltam, hogy lehet angolul jobban megérné, mivel ha valaha külföldön akarnék dolgozni, akkor egyértelműen nagyobb előny, ha már megvan angolul a szaktudásom. Viszont kicsit félek, hogy eleinte nagyon nehéz lesz, vagy nem fogom megérteni a dolgokat és lemaradok. Valakinek van tapasztalata ezzel?

2022. aug. 6. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
32%
Alapvetően angolul éri meg, de ahhoz igen bika angol nyelvtudás kell. Mérlegelned kell, hogy neked megvan-e vagy sem.
2022. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Inkabb angol. Le kell lepni innen
2022. aug. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően magyarul éri meg, mivel az egyetemi alapképzés egyik legfontosabb feladata a szaknyelv szabatos elsajátítása, és ha ezt nem tanulod meg rendesen az anyanyelveden, akkor béna kacsa leszel a munkahelyeden is. Akárhova még gyakornoknak vagy dolgozni, ha nem tudod magadat szabatosan magyarul kifejezni, mert állandóan csak angol szavak ugranak be, akkor rajtad fog röhögni az egész vállalat.


A másik, hogy a "szakmai tudat" azon a nyelven alakul ki, amelyen tanulsz vagy dolgozol, és én hiszek benne, hogy ha nem kifejezetten az a célod, hogy azonnal megpattanj valamelyik célországba, akkor a legjobb a saját anyanyelveden tanulni. És igen, sokkal jobban megérted az órákat, könyveket, elméleteket az anyanyelveden, és alapképzésben ez nagyon fontos.


Az idegen szaknyelvet játszva elsajátítod utána egy év alatt, akár külföldi ösztöndíjon, akár egy bármilyen mesterszakon vagy külföldi munkahelyen. Nem lesz vele probléma. De én azon a párton vagyok, hogy jobb szakember leszel, ha az anyanyelveden tanulsz.

2022. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Magyarul. Az oktatók angoltudásáról is hallottam horrorsztorikat.
2022. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is anno gondolkodtam azon, hogy angolul kezdjem el a szakomat. Viszont így utólag, örülök, hogy nem tettem, mert vannak olyan dolgok, amiket magyarul is nehezen értek még, és hiába tudok viszonylag jól angolul, nagyon sokat szenvednék vele. Örülök, hogy végül a magyar nyelvűre mentem, mert így hogy látom, hogy magyarul milyen a tananyag, angolul ezt én biztos nem tudnám megcsinálni, hiába gondolom azt, hogy az angolom viszonylag jó, egy ilyen szak túl sok lenne.
2022. aug. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bferike ***** válasza:

Van egy olyan latin mondás, hogy Qui cupit, capit omnia.


Pl. a közgazdásági rövidítéseknél, ha középiskolában szóltak volna, hogy azok az angol megfelelőjük kezdőbetűi, akkor biztos, hogy könnyebb lett volna. :o


Ha új dolgot tanulsz, akkor egyszerre is megtanulhatod, és akkor le van a gond .

2022. aug. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!