Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz a fogorvosi,...

Mennyire nehéz a fogorvosi, ha fizika emelttel megyek oda?

Figyelt kérdés
Bioszból és fizikából lesz emeltem. Azt mondják, hogy aki nem kémia emelttel, hanem fizika emelttel megy fogorvosira, az kegyetlenül szenved. Ezért nem tudom, hogy belevágjak-e a fogorvosiba.

2022. aug. 7. 05:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem próbálod ki magad, akkor egész hátralévő életedben az önvád fog gyötörni, hogy gyáván megfutamodál életed nagy lehetősége előtt. Ráadásul ha egy félév után abbahagyod, akkor nem keletkezik visszafizetési kötelezettséged sem. S ha nagyon nem megy a kémia az egyetemen, mindig fogadhatsz magántanárt. Sőt igazából én a helyedben már az egyetem előtt elkezdenék magántanárho járni. Simán megéri a befektetést. Nehogy már a kémián múljon a jövőd.
2022. aug. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Én idén voltam elsőéves a PTE-n, igaz kémiával jöttem. Én azt vettem észre, hogy a fizikásoknak a kémia jóval nehezebb, mint a kémiásoknak a fizika (PTE), de azért teljesíthető. Ha bejársz előadásokra elmagyarázzák az alapokat valamennyire, viszont ha előre szeretnél készülni a reakcióegyenletek felírását, szerves vegyületek felrajzolását érdemes érteni, de azért számolnak azzal, hogy van aki nem kémiával jött. Nálunk úgy néz ki, hogy első félév orvosi kémia (szinte semmi újat nem tanultunk a gimis kémiához képest) második félév bevezetés a biokémiába (ez már nehezebb, új dolgokat, folyamatokat is tanultunk és mélyebben belementünk szénhidrátok, fehérjék, zsírok stb témákba, viszont itt is rengeteg szerkezeti képletet kell "bemagolni" még annak is aki kémiás, csupán annyival könnyebb, hogy megvan neki a felrajzolás logikája. Harmadik félévtől lesz rendes biokémia, azt még nem tudom milyen, de elvileg ott már mindegy mivel jöttél mindenkinek nehéz. Viszont ne ijesszen meg, ennél lesznek nehezebb tárgyaid is, igazából ha tudod az előadás anyagot és érted is, akkor nem lesz nagy gond.
2022. aug. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, véletlen írtam kétszer, hogy PTE.😅
2022. aug. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!