Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Napi 4 óra ingázás vagy 20...

Napi 4 óra ingázás vagy 20 órás diákmunka albérletre a jobb egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Melyik mennyire megterhelő, tanulás szempontjából melyik a jobb?

2022. aug. 7. 10:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod, hogy melyik éri meg jobban.
2022. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Kollégium nem jöhet szóba? De szaktól is függ, orvosi mellett pl tuti nem akarsz se utazgatni, se dolgozni majd.
2022. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Egyik rosszabb mint a másik. Kollégium nem opció?

Napi 4 óra ingázás rengeteg. Fárasztó, és tanulás szempontjából is elfecsérelt idő. Diákmunkát első félévben vállalni szaktól függően nagy falat, úgy hogy ne menjen a tanulás rovására.

2022. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Ha vonattal ingázol, akkor a napi ingázás sokkal jobb.


Az albérletnek rengeteg rejtett költsége van + megszűnik a mamahotel. Magadra kell vásárolnod, főznöd, takarítanod.


A diákmunka iszonyat fárasztó + oda-vissza kell utaznod ahhoz is. Közben nem tudsz tanulni.


A vonaton tudsz tanulni, olvasni, filmet nézni. És a legtöbb szakon nem kell minden nap bejárnod, csak heti 4x.


Sokkal kisebb kockázat elkezdeni ingázni, megnézed magadnak a várost, kiismered magad a környéken, és majd ha úgy adódik, keresel magadnak koleszt vagy albit. Nem kell kapkodni.

2022. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Gyakorlatilag ugyanannyit töltesz utazással, mint amennyit munkával töltenél. A különbség az, hogy utazás alatt tudsz tanulni, munkaidőben valószínűleg nem.
2022. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Jó lenne tudni, milyen szakra készül a kérdező.


Az ember azt hiszi, hogy utazás közben lehet tanulni, de nem igazán. Félkómás fetrengés lesz belőle, cserébe annyira kifáraszt, mintha tanult volna.

2022. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
90%
Ingázás. Az utazás közben tudsz tanulni, ami így napi szinten erre dedikálódik, így biztos jó eredményeket érsz majd el. A munkaidő alatt dolgozni kell, ami a tanulás elől megy el. Persze sokan megoldják így is, de egyszerűbb utazás közben tanulni.
2022. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Én most munkába ingázom, igaz csak 30 percet, de produktíven eltöltöm az időt a vonaton.


Viszont azt is vedd hozzá, hogy otthon várja a mamahotel. Ha magad élsz, még be is kell vásárolnod, otthon mosogatnod, takarítanod... mindezt 4 órás mekis munka után? Kb a lehetetlen kategória egyetem mellett. A napi 2x2 óra vonatozás még mindig jobb.

2022. aug. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%

#6

Nem hiszem, hanem 4 évig így jártam fel egyetemre és az volt az egyetlen lehetőségem tanulni... 🤦‍♀️

2022. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Napi 4 óra sok.

A 20 óra diákmunka a legtöbb szak mellett vállalható, első évben nyilván nem szakmai munka, később lehet az is, az hasznosabb. Én pl. nyelvtudást igénylő diákmunkát csináltam, legalább karban tartotta valamilyen szinten a nyelvtudásom. Amúgy is sokat lehet tanulni belőle, ami az általános készségeket illeti: időbeosztás, felelősség, kötelességérzet, igényesség, csapatmunka stb. Persze, kérdés, milyen munka lesz az.

A mamahotelért nem kár, akkor sem, ha jó a kapcsolat a szülőkkel, az önállósodás sokkal fontosabb.

2022. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!